Büyükşehir, hizmetlerin aksamasını Suriye’deki operasyona...
Reklam

Büyükşehir, hizmetlerin aksamasını Suriye'deki operasyona bağladı

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya muhtarlara yönelik bir konuşma yaptı.

Reklam
Reklam
07 Kasım 2019 - 19:08 - Güncelleme: 07 Kasım 2019 - 21:55

Büyükşehir Turgutlulu Muhtarlar İle Buluştu

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya muhtarlara yönelik bir konuşma yaptı. Yalçınkaya: "Ülkenin genel konjektörünün içinde bulunduğu Suriye’deki operasyon, dışarda yaşanan problemlerden kaynaklı ekonomik sıkıntıları bireysel olarak bizlerin yaşadığı gibi kurumsal olarak da yaşıyoruz.... Yaşadığınız ekonomik sıkıntılar elbette ki bizlere de yansıyor. Bu dışarıdaki ve ülkemizdeki durum sakinleşmediği sürece de ekonominin toparlanacağı yok." 

MANİSA Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya, Turgutlu’daki mahalle muhtarları ile bir araya gelerek, istek ve taleplerini dinledi. Toplantı programına Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın da katıldı. 

Manisa Büyükşehir Belediyesi mahalle muhtarları ile yaptığı toplantılarına Turgutlu ile başladı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya ve Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın başkanlık ettiği toplantıya Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, MASKİ Genel Müdürü Şehnaz Başaran, Manisa Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, şube müdürleri ve mahalle muhtarları katıldı.

Toplatıdan bazı satır başları özetle şu şekilde:

    Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Ergün Aksoy, açılış konuşmasını yaptıktan sonra Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya muhtarlara yönelik bir konuşma yaptı. Aytaç Yalçınkaya toplantının açılış konuşmasında, “Bu dönemin 17 ilçedeki ilk muhtarlar toplantısını Turgutlu’da yapıyoruz. Geçmişte yine muhtarlar toplantılarını zaman zaman yaptık. Bu toplantılarda bizim amacımız, öncelikle sizin sorunlarınızı dinlemek, sorunlarınızla ilgili bilgi edinmek. Bin 88 muhtarımız var il genelinde. 1 buçuk milyon nüfusa hitap ediyoruz. Ülkenin genel konjektörünün içinde bulunduğu Suriye’deki operasyon, dışarda yaşanan problemlerden kaynaklı ekonomik sıkıntıları bireysel olarak bizlerin yaşadığı gibi kurumsal olarak da yaşıyoruz. Kendinizi şahsi olarak düşündüğünüz zaman yaşadığınız ekonomik sıkıntılar elbette ki bizlere de yansıyor. Bu dışarıdaki ve ülkemizdeki durum sakinleşmediği sürece de ekonominin toparlanacağı yok. Ülkemiz dik duruyor, dirayetli duruyor, bu noktada gerekli atılımları yapıyor, adımları atıyor bu noktadaki süreç elbette ki toparlanacaktır” dedi. 

“Ekonomik dengeler değişti”

Aytaç Yalçınkaya, konuşmasında değişen ekonomik dengelerden bahsederken, “MASKİ’nin elektrik faturaları aylık 4 milyon lira iken şu an 9 milyon liraya gelmiş durumda. 11 buçuk olmuş. Buradaki etkiler de şunlar. Biz arıtma tesislerimizi devreye altık, Turgutlu alındı, Manisa merkez alındı. Bunlarda da devasa elektrik tüketimleri oluşuyor. Bir işletme gideri var. Baktığınız zaman bütün bu problemler elbette ki önümüzde. Biz ne yapıyoruz. Çözüm üretmek için çaba harcıyoruz. MASKİ Genel Müdürlüğümüzün geçen dönemden bu güne kadar projesini hazırlayıp bitirdiği mahallelerimizin, arıtmalarımızın, kanalizasyonlarımızın, içme suyumuzun İller Bankası’nda bekleyen toplam bedeli 1 milyar 200 milyon lira. Yani bu paraya ihtiyacımız var. Bitirdiğimiz projelerin hayata geçirilebilmesi için. “400 kilometre asfalt yapıldı” 

Yalçınkaya, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerini hatırlatırken, “Bu dönem asfalt sezonu, yama işlemlerini kaçırmayalım diye parasal boyutta bir sıkıntımız ve stresimiz vardı. Büyükşehir Belediye Meclisi’nin borçlanma yetkisi vermesiyle birlikte 20 milyon lira civarında asfalt kredisi kullandık. Tamamen kendi ekiplerimizle il genelinde 400 kilometreye yakın grup yollarımızın asfaltlarını attık. Şu anda da 10 ayrı ekip halinde de yama çalışmalarımız devam ediyor” dedi. 

“Bizim derdimiz siyaset yapmak değil”

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya’nın ardından muhtarlara yönelik konuşan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Siyasal bir süreç yaşandı. Geçtiğimiz süreçte belki biz yanlış anlaşıldık belki Büyükşehir yanlış anlaşıldı. Bir takım sıkıntılar Turgutlu’da varmış gibi bir algı yaratılmaya çalışıldı. Vatandaş bu hizmeti alamadığı için bunları düşündü, sizler bu hizmeti alamadığınız için düşündünüz. Turgutlu’da gerçekten eksiklerimiz vardı. Bu eksikleri gidermeyle ilgili Büyükşehirle çok ciddi adımlar atmaya başladık. DOĞAN ÇİZMECİ

 

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Kaynak: basın bülteni
Bu haber 2118 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Şadırvan Meydanı
  3 ay önce
  Kafalar pırıl pırıl
 • Biyomedikal uzmanı
  3 ay önce
  Hukukçu kimliği ile tanıdığımız sayın avukat gedizli bu konu hakında dahiyane bir yorum yapar diye bekliyorum
 • biyomedikal uzmanı
  3 ay önce
  benim oğlum 10 yaşında çocuk bile harekatla belediye arasında bağlantı kuramadı burası turgutlu gaziantepin ilçesi değil
 • M.ERGUN ERGİNER
  3 ay önce
  TEMBELE İŞ BUYUR...SANA AKIL ÖĞRETSİN
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ADD:  “Gerçekleri konuşmaktan korkmayınız
ADD:  “Gerçekleri konuşmaktan korkmayınız"
Turgutlu'da karda mahsur kalan 8 araç kurtarılmayı bekliyor - VİDEO
Turgutlu'da karda mahsur kalan 8 araç kurtarılmayı bekliyor -...