Reklam

Büyükşehir'den Festivale 2 Milyon 750 Bin TL

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Ocak ayı olağan meclis toplantısında, bu yıl 480’inci kez düzenlenecek olan Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali’ne Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından aktarılacak miktar belli oldu.

Reklam
Büyükşehir'den Festivale 2 Milyon 750 Bin TL
15 Ocak 2020 - 09:46

Büyükşehir’den Festivale 2 Milyon 750 Bin TL

 

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Ocak ayı olağan meclis toplantısında, bu yıl 480’inci kez düzenlenecek olan Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali’ne Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından aktarılacak miktar belli oldu. 2 milyon 750 bin TL olarak belirlenen ücretin Manisa’nın tanıtımı için harcanacağını belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 14-19 Nisan 2020’de düzenlenecek olan festivalin Manisa’ya hayırlı olmasını diledi.

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Ocak Ayı Olağan Toplantısı, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün başkanlığında gerçekleştirildi. Mecliste Denetim Komisyonu üyeleri belirlendi. Yapılan oylamada Mehmet Uyğun, Nurullah Akgün, Şerafettin Yüncüoğlu, Fehmi Gülen ve İlhami Dinçer, Denetim Komisyonu üyeliğine seçildi. Daha sonra 2018 yılı Sayıştay raporu içeriği ile ilgili Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya, meclis üyelerine bilgi verdi. Raporda herhangi bir soruşturma, kamu zararı ve buna benzer bir olumsuzluğun yer almadığını belirten Yalçınkaya, söz konusu raporun erişime açık olduğuna değindi. Toplantıda, 480. Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali’ne ayrılacak ödenek de belirlendi. Konu ile ilgili bilgi veren Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Mesir ile ilgili Sayın Valimiz başkanlığında yapmış olduğumuz toplantıyı basına duyurduk. 21 Mart’ta Nevruz programımız ve 14-19 Nisan’da da festivalimizi gerçekleştirmiş olacağız. Manisa’mızın tanıtımı noktasında çok önemli bir festival. 2 milyon 750 bin TL tutarında katkı sağlayacağız. 300 bin TL de Şehzadeler Belediyemizin katkısı olacak. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz de Bakanlık nezdinde başvurularını yapacaklar. Oradan da şehrimizin tanıtımına bir katkı çıkmasını bekliyoruz” dedi. Madde, oybirliğiyle kabul edildi.

Tüm maddelerin oylanmasının ardından 11 Şubat Salı günü, saat 18.00’de toplanmak üzere birleşime son verildi.

Haber Merkezi

 

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 968 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • samil
    4 ay önce
    saltanatına paranın çarçuruna bak. suya % 50 zam gelir yakında bu adamın her şeyi sov halk yararına yaptığı bir şey yok.