Reklam

Budanan çınar tartışma konusu oldu

Reklam
Budanan çınar tartışma konusu oldu
09 Kasım 2015 - 12:39

Budanan çınar tartışma konusu oldu

MANİSA'nın Sarıgöl İlçesi Dışkahveler Mevkii'nde, elektrik tellerine temas ettiği için 20 yıllık çınar ağacı budandı. Çevre sakini Halil Koca ağacın gövdesine astığı yazıyla budama işlemine tepki gösterirken, kimliği belirsiz bir kişi de aynı yöntemle Koca'yı fırsatçılıkla suçladı.

Gediz Elektrik Dağıtım A.Ş. yetkilileri Sarıgöl'de elektrik tellerine temas eden ağaçları budadı. Dışkahveler Mevkii'nde bulunan 20 yıllık çınar ağacının budandığını gören çarşı esnafından Halil Koca, tepkisini dile getirmek için ağacın gövdesine astığı kartona, "Ben Çınar. 20 yılda büyüdüm. 1 haftada öldürdüler. Kimler: Yeşil düşmanları" yazdı. Bir gün sonra aynı ağacın gövdesine asılan başka bir kartonda ise "Ben Çınar. Dallarım çok uzadığı için TEDAŞ tarafından kısaltıldım. Ama fırsatçılar beni kullanarak siyasete alet etti. Ben Çınar, beni siyasete alet etme" yanıtı yer aldı. Amacının siyaset olmadığını söyleyen Halil Koca, "Mesajımın gerekli yerlere ulaştığına inanıyorum. Siyasi bir işim yok, sadece ağaçları sevdiğim için bu tepkiyi vermiştim" dedi.

Gediz Elektrik Dağıtım A.Ş. Sarıgöl Şubesi Müdürü Hüsamettin Kardaş ise yaptığı açıklamada, "Sarıgöl'de elektrik tellerine temas eden yüksek ağaçların dallarında tellere temas eden kısımları budanıyor. Bu çalışmalarımız, Belediye ve Orman Şefliği'ne bildirilerek yapılır. Bizim kurumumuz sadece tellere temas eden dallar için budama yapar" dedi.dha

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 5530 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum