Reklam

Bu görüntü Turgutlu'ya yakışmıyor

Her gün binlerce aracın geçtiği E96 Karayolu’nun Özdilek ile Pekdemir mağazaları arasında kalan kısmındaki çevre düzenlemesini kim yapacak? Turgutlulu vatandaşlar köprülü kavşakların bulunduğu alanların yeşillendirilmesini istiyor.

Reklam
Bu görüntü Turgutlu'ya yakışmıyor
15 Ocak 2020 - 16:33 - Güncelleme: 15 Ocak 2020 - 17:26

Bu görüntü Turgutlu’ya yakışmıyor

 

Her gün binlerce aracın geçtiği E96 Karayolu’nun Özdilek ile Pekdemir mağazaları arasında kalan kısmındaki çevre düzenlemesini kim yapacak? Turgutlulu vatandaşlar köprülü kavşakların bulunduğu alanların yeşillendirilmesini istiyor.

İzmir-Ankara E-96 Karayolu’nun Turgutlu  ilçesinden geçen kısmı yıllarca Turgutlu halkının çilesi olmuş, bu yol üzerinde meydana gelen kazalarda yüzlerce can ve mal kaybı yaşanmıştı, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı çalışmalar sonrasında yapılan köprülü kavşaklarla hem karayolunun trafiği rahatlamış, hem Turgutlu daha modern bir görünüme kavuşmuş oldu. Ancak, yaklaşık 83 Milyon liraya mal olan ve ilk etabı 2018, ikinci etabı da 2019 yılında ulaşıma açılan köprülü kavşakların çevre düzenlemesi geçen iki yıla rağmen hala yapılmadı. İzmir – Ankara karayolu üzerinde kalan ve Turgutlu şehir merkezinin girişinde bulunan kavşakların çevre düzenlemesinin hala yapılmamış olması Turgutlulu vatandaşları üzüyor. Turgutlu tarihinin en pahalı yatırımı olan köprülü kavşakların olduğu meydanlarda toprak yığınlar bulunuyor. Yaklaşık 180 bin nüfusa sahip Turgutlu’da halk 2 yıldır yapılmayan çevre düzenlemesinin ve yeşillendirme çalışmasının Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmasını bekliyor. Turgutlulu vatandaşlar: “ Büyükşehir seçimlerinde Turgutlu’dan 52 bin oy alan ve görevde kalan Cengiz Ergün’den ilçemizin vitrini olan bu kavşakların çevre düzenlemesini yapmasını bekliyoruz, her gün binlerce aracın geçtiği ve Turgutlu’nun ana caddesine bağlanan kavşakta toprak yığınları duruyor.” derken, bazı vatandaşlarda “ Cengiz Ergün başkanımızı Turgutlu’ya bekliyoruz buradaki sorunları yerinde görmesini istiyoruz, bu devasa yatırım için kendisine teşekkür ediyoruz ama en azından sonunu getirelim bu yolların çevre düzenlemelerini de yapalım” dediler

Alparslan Türkeş Meydanı tabelasını bekliyor

Köprülü kavşak çalışmaları başlamadan önce merhum Alparslan Türkeş’in adının verildiği eski garaj kavşağında bulunan Alparslan Türkeş Meydanı tabelası yapılan çalışmalar sırasında kaldırılmıştı, daha sonra aynı yerde bulunan köprülü kavşağa Alparslan Türkeş köprülü kavşağı adı verildi, ancak meydanın bulunduğu yere tekrar tabela konmadı, Turgutlulu vatandaşlar meydana yeni bir tabela konmasında istiyor.

 

Haber Merkezi

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 7670 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum