Bir tabak da can dostlara

Reklam
Bir tabak da can dostlara
27 Kasım 2016 - 13:19 - Güncelleme: 28 Kasım 2016 - 13:24

Bir tabak da can dostlara

Restoran yemekleri barınağa gidiyor
Sosyal tesislerini ‘hayvan dostu’ haline getiren Karşıyaka Belediyesi, Kent AŞ restoranlarından artık yemekleri toplayarak köpek barınağına ulaştırmaya başladı. Çöpe dökülecek yiyeceklerin can dostlar için değerlendirildiği uygulama, hayvanseverlerden de tam not aldı.

ÖRNEK UYGULAMA

Sahipsiz hayvanların yaşam şartlarını iyileştirmeye yönelik çalışmalarıyla adından söz ettiren Karşıyaka Belediyesi, bu kez de can dostların beslenmesine katkı sağlamak amacıyla örnek bir uygulamaya imza attı. Belediye şirketi Kent AŞ restoranlarında başlatılan uygulama kapsamında, artık yiyecekler can dostlar için biriktiriliyor. Ayrıca, tesislerdeki masalara birer tabak da can dostlar için konuluyor. Müşteriler yemeklerinden bu tabaklara ayırarak, barınak sakinleri ile paylaşabiliyor. 

BARINAĞA GÖTÜRÜLÜYOR

Karşıyaka Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından tesislerden toplanan yemekler, Örnekköy Geçici Köpek Bakımevi’ne götürülüyor. Bu sayede yüzlerce can dost, besin değeri yüksek gıdalar ile besleniyor. İsraf ve çevre kirliliğinin önlenmesine de katkı sağlayan uygulama, vatandaşlardan da büyük ilgi ve destek görüyor. 

“EL ELE SAHİP ÇIKIYORUZ”

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Göreve geldiğimiz günden bu yana sergilediğimiz hayvan dostu belediyecilik anlayışımızı, sosyal tesislerimize de taşıdık. Uygulamamız, can dostlarımızın sağlıklı bir şekilde beslenmesini sağlarken; çevre kirliliği ve israfın önlenmesi noktasında da önemli bir adım oldu. Bizlere emanet olan sahipsiz hayvanlarımıza vatandaşlarımızla el ele sahip çıkmaya, fark yaratan hizmetler sunmaya devam edeceğiz” dedi.HABER MERKEZİ

 

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 6377 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum