Reklam
Reklam

Bir buçuk aylık buzağı Ayşe sağlığına kavuştu VİDEO

MANİSA’nın Turgutlu İlçesi Kayrak Mahallesi’nde geçtiğimiz günlerde rahatsızlanarak otomobil bagajında veterinere götürülen bir buçuk aylık Ayşe isimli buzağı sağlığına kavuştu.

Reklam
18 Ocak 2020 - 08:30

Bir buçuk aylık buzağı Ayşe sağlığına kavuştu

MANİSA’nın Turgutlu İlçesi Kayrak Mahallesi’nde geçtiğimiz günlerde rahatsızlanarak otomobil bagajında veterinere götürülen bir buçuk aylık Ayşe isimli buzağı sağlığına kavuştu.

Turgutlu’nun kırsal Kayrak mahallesinde yaşayan Metin(41) ve Meryem Kırbaş (38) çiftinin hayvanlarından olan bir buçuk aylık Ayşe isimli Buzağı geçtiğimiz günlerde rahatsızlanmıştı. Bölgedeki yağış nedeniyle veteriner gelmeyince, aynı mahalleden komşusu olan Akif Zeybek’e ait otomobilin bagajına konularak Turgutlu merkezde bulunan veterinere getirilmişti. Ayşe isimli buzağı tedavisinin ardından tekrar aynı şekilde Turgutlu’ya 15 km uzaklıktaki Kayrak Mahallesi’ndeki ahırına götürüldü. Buzağı Ayşe’nin yeniden sağlığına kavuşmasından dolayı mutlu olduklarını belirten Metin Kırbaş “Geçtiğimiz günlerde mahallemize yağan kardan dolayı buzağımız hastalanmıştı. Veteriner hekimi aradık  ‘hemen gelemem yollar karlı’ dedi. Bende komşum olan Akif Zeybek’ten yardım isteyerek buzağımızı merkezde bulunan veterinere götürmesini istedim. Otomobilin bagajına koyarak buzağımızı veterinere götürerek tedavi ettirdik. Şimdi sağlık durumu çok iyi” dedi.

Otomobiliyle buzağıyı veterinere götüren otomobil sahibi Akif Zeybek “komşum olan Metin Kırbaş yolların kar yağışlı ve veterinerin mahalleye gelememesi nedeniyle  benden Buzağı Ayşe’yi veterinere götürmemi istedi. Bende bagaja koyarak hayvanı veterinere götürdüm. Bizim buralarda genelde gelenek, töre bu şekilde, mutlaka yardımlaşma olur. Hayvanlarımızın sağlık durumu ciddiyse otomobil ile veterinere götürürüz ”şeklinde konuştu. Buzağı sahibinin eşi Meryam Kırbaş ise: “Buzağımıza yeniden kavuştuk. Mutluyuz tabii. Veterinere de teşekkür ederiz. Buzağı da can. Yeniden hayat buldu o benim çocuğum gibi” 

Doğan Çizmeci /Erkan Şimşek

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 1815 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum