Reklam
Reklam

Binali Yıldırım Manisa'da

AK Parti Manisa İl Başkanlığı’nın Danışma Meclisi Toplantısı’na katılmak üzere Manisa’ya gelen eski TBMM Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, 22 Ocak tarihinde Akhisar’ın Musalar Mahallesi’nde meydana gelen 5.4 büyüklüğündeki depremde en çok hasar gören yerlerden biri olan Kırkağaç’ın Karakurt Mahallesini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

Reklam
Binali Yıldırım Manisa'da
25 Ocak 2020 - 18:44

Binali Yıldırım Manisa’da

AK Parti Manisa İl Başkanlığı’nın Danışma Meclisi Toplantısı’na katılmak üzere Manisa’ya gelen eski TBMM Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, 22 Ocak tarihinde Akhisar’ın Musalar Mahallesi’nde meydana gelen 5.4 büyüklüğündeki depremde en çok hasar gören yerlerden biri olan Kırkağaç’ın Karakurt Mahallesini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

Binali Yıldırım’a, Manisa Valisi Ahmet Deniz, AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Manisa Milletvekilleri Mehmet Ali Özkan, İsmail Bilen, Tamer Akkal eşlik etti. Binali Yıldırım’ı Kırkağaç’ın Karakurt Mahallesi’nde Kırkağaç Kaymakamı Murat Büyükköse, Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Mesut Doğan, İlçe Jandarma Komutanı Oğuzhan Yılmaz, Ak Parti Kırkağaç İlçe Başkanı Mehmet Emin Güngör karşıladı. Eski Başbakan Binali Yıldırım Manisa Merkeze gelerek burada da Manisa Valisi Ahmet Deniz’i, büyükşehir belediye başkanı Cengiz Ergün’ü makamlarında ziyaret etti. Başkan Ergün, Büyükşehir Belediyesinin il genelindeki 17 ilçeye yaptıkları hizmetlerle ilgili brifing sundu. Eski TBMM Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Türkiye'nin Akhisar'daki depremin hasarını atlatamadan Elazığ'da daha büyük bir depremi yaşadığını belirterek, “Acımız orada daha büyük. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. 14 saat geçmesine rağmen canlı olarak kurtarılan vatandaşlarımız var. Bu bizi bir nebze olsun teselli ediyor” dedi.

 Yıldırım, daha sonra Manisa merkezde çarşı esnafını da ziyaret etti.

AK Parti Manisa İl Başkanlığı’nın Danışma Meclisi Toplantısı'na katılmak üzere kente gelen Yıldırım, 22 Ocak'ta 5,4 büyüklüğündeki depremin hasar oluşturduğu Manisa'nın Kırkağaç ilçesini ziyaret etti.  Depremin en çok hasar verdiği Karakurt Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen ve geçmiş olsun dileklerini ileten Yıldırım, bölgede 300'ün üzerinde binada hasar oluştuğunu, bunlarla ilgili çalışmaları ivedilikle yapacaklarını söyledi.  Yıldırım, bölgenin afet bölgesi ilan edilmesi talebiyle ilgili çalışmaları takip edeceklerini dile getirerek, "Hamdolsun can kaybımız yok. Hasarlı binalar var. Karakurt Mahallesi 100'ün üzerinde hasarlı binası olan önemli bir yerleşim yerimiz. Akhisar'da ise 200'ün üzerinde hasarlı bina var. Manisa yolunda buraya uğradık. En ağır hasarları yerinde gördük. Dün de Çevre ve Şehircilik Bakanımız buradaydı. O da gerekli tespitleri yaptı. Acil müdahaleler, ihtiyaçlar giderilmeye başlandı. Önümüzdeki süreçte her türlü destek yapılacak. Yapılan evler, binalar yerine gelir ama gider can geri gelmez." diye konuştu.  Akhisar'daki depremin hasarı henüz yeniyken Elazığ'dan daha şiddetli bir depremi haber aldıklarını hatırlatan Yıldırım, şunları kaydetti: “Biz bugün buraya gelmeye karar verdiğimizde daha Elazığ'da, Malatya'da ses yoktu, deprem söz konusu değildi. Akşam 21.00 civarında orada buraya göre daha şiddetli bir deprem meydana geldi. Acımız orada daha büyük. Hayatını depremde kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Binin üzerinde yaralımız var. Acil şifalar diliyoruz. Bütün devlet gücüyle bütün kurumlarımızla müdahaleler yapılıyor. 14 saat geçmesine rağmen canlı olarak kurtarılan vatandaşlarımız var. Bu bizi bir nebze olsun teselli ediyor. Ümit ediyorum ki kurtarma çalışmalarımızla hepimizi sevindirecek sonuçları birlikte yaşarız. Depremle birlikte yaşamaya alışmamız gerekiyor. Deprem öldürmez, tedbirsizlik öldürür” dedi.

Haber Merkezi

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 2163 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum