Reklam
Reklam
Reklam

Belediye işçisinden insanlık ölmemiş dedirten davranış

Reklam
Belediye işçisinden insanlık ölmemiş dedirten davranış
15 Ağustos 2019 - 12:34 - Güncelleme: 15 Ağustos 2019 - 22:16

Belediye işçisinden insanlık ölmemiş dedirten davranış

TURGUTLU Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışanı Durmuş Uğur, görevi esnasında parkta bulduğu, yüklü miktarda para, çekler, kredi ve bankamatik kartlarıyla dolu 1 milyon 502 bin 172 TL değerindeki çantayı Zabıta’ya getirdi. Belediye yetkilileri, bir akaryakıt istasyonuna ait olduğu anlaşılan çantayı, sahibi Masum Örge’yi belediyeye çağırarak teslim etti. Çantayı teslim alan Örge, belediye işçisine teşekkür etti. Örge, teşekkür mahiyetinde bir miktar para vermek istedi ancak örnek davranış sergileyen Uğur, ‘Görevimi yaptım’ diyerek parayı kabul etmedi.

Olay, Çarşamba günü Ergenekon Mahallesi Osman Gazi Parkı’nda yaşandı. Ailesiyle parkta oturarak biraderlerini bekleyen akaryakıt istasyonu sahibi Masum Örge, İzmir’de bir yakınlarının cenazesine gitmek için kendilerini almaya gelen araca binerek çantayı bankta unuttu. Turgutlu Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğünde görevli Durmuş Uğur, parkta sulama yaparken bir çanta gördü. Çantanın başında 2 saat bekleyen belediye işçisi Uğur, kimse gelmeyince çantayı zabıta ekiplerine teslim etti. Zabıta ekipleri çantanın sahibini belirleyerek çantanın teslimi için belediyeye davet etti. İçinde 170 bin 845 TL, 5 bin 585 TL değerinde 1001 dolar, 9 bin 33 TL değerinde 1450 Euro, 1.316.709.88 TL değerinde çek, hiç kullanılmamış 10 koçan çek, 1 kredi kartı ve 5 bankamatik kartı çıkan çanta, zabıta ekiplerince tutanak altına alınarak sahibine teslim edildi.

Çantayı teslim alan Masum Örge: “Ailecek Osman Gazi Parkında otururken, İzmir’e biraderlerle bir araya gelerek toplanıp gidecektik cenaze için. O anda birbirimizi beklerken telefonlar falan geldi. Telefon ile görüşüyorduk. Araç geldi, gelir gelmez araca yürüdük. O heyecanla o anda çanta orada kaldı yani. Kaldıktan sonra gittik gideceğimiz yere. Akşam saat 19 civarı falan o anda cüzdanı, çantayı sorduk. Nerede dedik? Arabada dediler, arabaya baktık arabada yok. Aradan epey zaman geçmişti. Bu arada ne oldu, arabada değilse nerede diye düşündük? Aklımıza parkta kaldığı geldi. Sağ olsunlar, çok teşekkür ediyoruz. Değerli insanlarla karşılaşmışız orada demek ki. Derken baktık nerede olabilir, karakola gittik belediye çalışanları vardı oraya bakalım dedik. Sonrasında belediyeye geldik zabıtaya, bize orada müjdeli haberi verdiler. Biz bulduk dediler ve gerçekten çok çok teşekkürler. Durmuş kardeşime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

                  Örnek bir davranış sergileyen Durmuş Uğur ise: “Ben Turgutlu Belediyesi Park ve Bahçeler müdürlüğü personeliyim. Sulama yapıyorum. 2 abi, 1 bayan, 1 çocuk yukarıdan geldiler. Bayanlar oturdu, abi çantayı masaya koydu. Ben sulama yapıyordum. O sırada beyaz bir taksi geldi. Bir konuşma oldu, ben de baktım sonra arkamı döndüm, sulamaya devam ettim. Arkama bir baktım kimse kalmamış. Sonra çantayı gördüm. 2 saat bekledim kimse gelmedi. Gelen olmayınca zabıtayı aradım. Zabıta geldi, onlarla birlikte kayda aldık.” dedi.

                  Örge, teşekkür mahiyetinde belediye personeli Uğur’a bir miktar para vermek istedi, ancak Uğur, “Ben görevimi yaptık’ diyerek parayı kabul etmedi. Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Daşkan, belediye personeli Uğur’a, bu örnek davranışı nedeniyle onur belgesi takdim etti.

Nurullah ÇANKAYA - Ayşe KALAY

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 3513 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum