Belediye Eğitim Merkezleri kapatılmayacak!

Belediye Eğitim Merkezleri kapatılmayacak!

Reklam
Belediye Eğitim Merkezleri kapatılmayacak!
22 Kasım 2016 - 11:06 - Güncelleme: 22 Kasım 2016 - 23:00

 

Belediye Eğitim Merkezleri kapatılmayacak!

KARGEM kurtuldu!


Belediyelerin, eğitim faaliyetlerine sınırlama getiren ve dershanelerinin kapatılmasını öngören Kanun Hükmünde Kararname’de düzeltme yapıldı. Yeni haliyle, belediyelerin ‘dershane ve eğitim merkezi’ faaliyetlerinin devam etmesinin önü açılırken, KARGEM’de eğitim gören yaklaşık 2 bin ihtiyaç sahibi öğrenci de rahat bir nefes aldı. Başkan Akpınar “Kararlıydık, dik durduk ve KARGEM’i kapatmadık. Haklı olduğumuz anlaşıldı” dedi.


KARGEM KAPANMAYACAK

Belediyelere ait dershanelerin ve eğitim merkezlerinin kapatılmasına ilişkin geçtiğimiz haftalarda yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname tepki çekmiş, hem ihtiyaç sahibi öğrenciler hem de veliler mağdur olma korkusu yaşamıştı. Söz konusu Kanun Hükmünde Kararname, düzenlenerek yeniden yayınlandı. Buna göre; belediyelerin, Mili Eğitim Müdürlükleri ile yapılan ve Bakanlıkça onaylanan protokol çerçevesinde eğitim faaliyetlerine devam edebilmesinin önü tekrar açıldı. Karar, hem belediyelerde hem öğrencilerde hem de velilerde büyük mutluluk yarattı.


MUTLUYUZ, GURURLUYUZ  

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Belediyelerin Atatürk’e, Cumhuriyet’e, devlete bağlı nesiller yetiştirmesinin, bu doğrultuda eğitim merkezleri açmasının yanlış bir şey olmadığını savunmuştuk. Kapatma kararının yanlış olduğunu söylemiştik ve KARGEM’i kapatmayacağımızı duyurmuştuk. KHK’nın arkasından dolanıp, isim değişikliğine de gitmedik. Bu konudaki dik duruşumuzun ve kararlılığımızın mükâfatını aldık. Bu yanlıştan dönen ve sağduyu ile kararı düzelten herkese teşekkür ediyoruz. KARGEM bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Atatürk'e ve Cumhuriyet değerlerine bağlı öğrenciler yetiştirmeye devam edecek. Mutluyuz ve gururluyuz” dedi.

 

"SOKAĞA BIRAKMAM" DEMİŞTİ

Karşıyaka Belediyesi, eğitim merkezlerinin kapatılmasına yönelik kararın ardından, belediye önünde 3 bin kişi ile eylem yapmış; öğrenciler, aileler ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte, hatalı kararın düzeltilmesi gerektiğini vurgulamıştı. Başkan Akpınar da “Karar yanlış ve eminim geri çekilecek. Ben çocuklarımı da öğretmenlerimi de sokağa bırakmam” demişti.HABER MERKEZİ

 


DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 5333 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum