Reklam
Reklam

Başkan Vatansever'den kayıt dışı esnafla etkin mücadele

Turgutlu Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Cenk Vatansever, kayıtlı esnafların haklarını sonuna kadar korumak için kayıt dışı esnafla etkin mücadele ettiklerini belirtti.

Reklam
Başkan Vatansever'den kayıt dışı esnafla etkin mücadele
06 Aralık 2019 - 16:09 - Güncelleme: 09 Aralık 2019 - 11:47

Başkan Vatansever’den kayıt dışı esnafla etkin mücadele

TURGUTLU Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Cenk Vatansever, kayıtlı esnafların haklarını sonuna kadar korumak için kayıt dışı esnafla etkin mücadele ettiklerini belirtti.

                  Turgutlu’ya bağlı Sinirli ve Urganlı Yeniköy mahallelerini ziyaret eden Kahveciler Odası Başkanı Cenk Vatansever’e, Turgutlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personelleri de eşlik etti. Kahveci esnafı ziyaretleri sırasında kayıt dışı bulunan esnaflara zabıta ekipleri tarafından gerekli işlemler yapıldı.

Mesleki odaya, vergiye, esnaf siciline kayıtlı olmadan iş yeri açarak çalışanlarla kayıt dışı ile etkin mücadele ettiklerini söyleyen Başkan Vatansever, "Kaçak çalışanlar esnaf ve sanatkarımızın ekmeğine ortak oluyorlar. Hem de kaçak kayıt dışı çalışanlar haksız kazanç elde ediyor. Vergisini veren, mesleki odaya kayıtlı olan, esnaf sicilini yaptıran, Bağ-Kur primini ödemeye çalışan, zor şartlarda ayakta durmak için çalışan esnaf ve sanatkarlarımızın anayasal güvencesi altında olup haksızlık önünde korunmasını beklemek mesleki oda olarak en tabii hakkımız. Oda olarak bütün çabamız kayıt dışı çalışanları kayıt altına alarak esnaf ve sanatkar yapmaktır. Yetkili mercilerin gerekli denetim ve işlemleri hissedilecek derecede yapmalarını ve kayıt dışı kaçak çalışanlara karşı gerçek esnaf ve sanatkar olan bizi korumalarını bekliyoruz. Sinirli ve Urganlı Yeniköy mahallelerinde esnaflarımızı ziyaret ettik. Esnaf ziyaretlerimiz sırasında kayıt dışı bulunan esnafımıza gerekli işlemleri yapan zabıta müdürlüğü ekiplerine Zabıta Müdürümüz Hasan Kızıl’a ve Belediye Başkanımız Çetin Akın’a teşekkür ederiz. Kayıt dışı ile sonuna kadar mücadeleye devam edeceğiz. Kayıtlı esnaflarımızın hakkını sonuna kadar koruyacağız.” dedi. Nurullah ÇANKAYA

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 2306 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum