Reklam

Başkan Faruk Aydın: 'Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir' VİDEO

Reklam
28 Ekim 2019 - 20:39 - Güncelleme: 31 Ekim 2019 - 13:58

Başkan Faruk Aydın: 'Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir'

Kısa adı TUTSO olan Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası'nın ekim ayı olağan meclis toplantısı, Meclis Başkanvekili Tamer Çalış başkanlığında pazartesi akşam saat 20.00'de TUTSO Meclis Salonu’nda yapıldı.

Açılış konuşmasını Cumhuriyet Bayramı kutlaması ile yapan Meclis Başkanvekili Çalış, Cumhuriyet ile ilgili kısa bir sunum yaptı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması devam eden toplantıda 2019 Yılı eylül ayı meclis tutanağı okunarak onaylandı, 2019 yılı eylül ayı mizan cetveli tasdiki oylanarak onaylandı.

Yönetim Kurulu İzahatlarında Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın: "19 Mayıs 1919'da Atatürk'ün Samsun'a çıkarak milli Mücadeleyi başlatıp, 29 Ekim 1923 tarihinde de Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir." dedi.

"Coşku ile kutlayacağımız Cumhuriyetin 96.kuruluş yıldönümünü kutlar, Büyük Önder Atatürk ve canlarını bu uğurda feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anarım.” ifadesini kullanan Aydın‘ın konuşmasından bazı satır başları şu şekilde:

"Çalışmalarımızda ilçemizin ekonomik gelişimin yanı sıra sosyal ve kültürel etkinliklerinin de artırılması yönünde çalışmalar yapıyor yapılan çalışmalara destek oluyoruz. Turgutlu Musiki Derneği Türk Müziği Korosunun düzenlediği hafta sonu gerçekleşen Hanım Bestekarlar konserine destek verdik. İlçemizde sosyal ve kültürel faaliyetlerin artırılması noktasında kurumlarımızla işbirliği içerisinde desteklerimizi sunuyoruz.

       Suriye’de Şanlı Türk Ordumuz Barış Pınarı harekatını yürütüyor. Bu harekatta  buradan bir kez daha Türk iş dünyası olarak dualarımızın ve gönlümüzün devletimizin kahraman askerlerinin yanında olduğunu ifade etmek isterim. Yine Tüm Türkiye ile eş zamanlı Turgutlu ilçemizdeki oda başkanlarımızla birlikte şanlı ordumuzun yanında olduğumuzu geçtiğimiz günlerde düzenlediğimiz basın toplantısı ile deklare ettik.

Önümüzdeki günlerde “Kişisel verilerin Korunması kanunu”, “E-ticaret “, “Verim Artırma ve Maliyet Düşürme” Konusunda Pratik Öneriler ve Endüstri 4.0 konularında odamızda toplantılar düzenleyeceğiz. Yine meclis üyelerimiz meslek komitesi üyelerimiz ve tüm paydaşlarımız ile odamızın 2020-2023 stratejik planını hazırlamak için planlama çalışmalarına başladık, sizlerin değerli katılımları ile stratejik planımızı etkin bir şekilde hazırlamak istiyoruz.

Ayrıca gelecek toplantıya İlçe Tarım Müdürünü davet ederek papaz eriği konusunda bize sunum yapacak." 

Doğan ÇİZMECİ

 

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 2077 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum