Reklam
Reklam

Başkan Akkoyun: "Nerede bu şehrin siyasi yetkilileri?"

Reklam
Başkan Akkoyun: "Nerede bu şehrin siyasi yetkilileri?"
20 Kasım 2020 - 21:45 - Güncelleme: 20 Kasım 2020 - 21:59
Başkan Akkoyun: "Nerede bu şehrin siyasi yetkilileri?"
 • Turgutlu Lokantacılar Odası Başkanı Mehmet Akkoyun, mart ayından bu yana esnafın ayakta kalmak için boğuştuğunu, birçoğunun da battığını söyleyerek, “Nerede bu şehrin siyasi yetkilileri? Çözüm üretecek makamlar ortada yok. Sağlam bir karar alıp 15 gün yapın yasağı, bitsin gitsin ya da artık bizim aklımızla oynamayın, yazık, günahtır.” dedi. Sert tedbirler alınarak bu işin bitirilmesi gerektiğini belirten Başkan Mehmet Akkoyun, “Neyse bu işin çözümü hep beraber bu kurala uyalım, en azından bu sürenin sonunda herkes işinin başına geçsin. İnsanlardaki kaygı bitsin. Bedeli neyse hep birlikte ödeyelim ama bir kere ödeyelim.” diye konuştu.


TURGUTLU Lokantacılar Odası Başkanı Mehmet Akkoyun, esnafın çok sıkıntılı günler geçirdiğini, yetkililerin bir an önce çözüm bulmasını istedi. Akkoyun yaptığı açıklamada: “Hayat Cesurları sever ama bedeli ağırdır cesur ve dik durmanın! Her sabah bir umutla işyerini açıp helal rızık diye mücadele eden esnaf teşkilatımız alın teri ile rızkını helal yoldan kazanmak için çırpınırken bin bir zorluklarla karşı karşıyadır. Mart ayında bu yana esnafımız ayakta kalmak için boğuşuyor masraflarını karşılayamaz duruma gelip bir çoğu battı. Batan insanların sonrasında kapısını çalıp yahu kardeşim sen ne yaptın nasıl geçiniyorsun, borcun harcın var işyerini kapatmışsın evinde aç mısın, tok musun diyen bir yetkili var mı... Esnaf ayakta kalmış, batmış kimin umurunda... Sahi nerede bu şehrin siyasi yetkileri…? Sahada bir iki kişi dert dinlesin, çırpınsın ama çözüm üretecek makamlar ortada yok. Velhasıl sözün bittiği yerdeyiz. Bu şehirde günlük çalışıp günlük yevmiye alan insanlar var eziyettir bu ya. Sağlam bir karar alıp 15 gün yapın yasağı, bitsin gitsin ya da artık bizim aklımızla oynamayın yazık, günahtır.
“ESNAF TEŞKİLATI ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMAYA RAZI”
Sadece Turgutlu Lokantacılar Odası olarak bize bağlı yüzlerce esnaf dostlarımıza günde en az 1500 mesaj ve yüzlerce telefona tek tek cevap veriyoruz. Ziyaret ettiğimiz Herkeste bir korku, herkes kaygılı panik halinde ne yapacağını bilmiyor. Herkes bir çare arıyor, yüzlerce mekan devretmek için müşteri arıyor. Devam eden ama paket servis dahil yapamayan işyerlerinin kiraları işliyor ,masrafları devam ediyor.
Esnaf teşkilatı elini taşın altına koymaya razı ama bunun net bir çizgisi olsun. Lütfen bu esnafın sesine Artık kulak verin.
“SERT TEDBİRLER ALIN ve BU İŞİ BİTİRİN”
Neyse bu işin çözümü hep beraber bu kurala uyalım, en azından bu sürenin sonunda herkes işinin başına geçsin.
İnsanlardaki kaygı bitsin. Bedeli neyse hep birlikte ödeyelim ama bir kere ödeyelim. Böyle sürekli esnaf üzerinden bir şeyler yapılmasın. Pazartesi gününden itibaren sadece Bu şehirde bulunan 1000 adet işletmenin ortalama 10 elemanı boşa çıkacağını düşünürsek sadece bizim sektörde 10.000 kişi işsiz kalacak. Bunun vebali gerçekten çok büyük. Elimizden bir şey gelmiyor ve kimse de bizi dinlemiyor maalesef...
Bir toplumda pervasızca yapılan yanlış işlerden daha kötü tek birşey var; yapılan yanlış ne olursa olsun onu türlü bahanelerle savunmaya hazır kitlelerin olmasıdır. Hidayet diliyorum...
“VİRÜSÜN FATURASIN ESNAF OLARAK BİZ ÖDEMEK İSTEMİYORUZ”
Sahayı karış karış geziyoruz. Esnaf arkadaşlarımızın durumunu görünce sizler adına sesinizi duyurmak için çırpınsak da, yırtınsak da yetkimiz dahilinde hiç bir şey yapamıyoruz. Hepinizden özür diliyoruz.” İfadelerine yer verdi.

Nurullah ÇANKAYA

 
DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 6152 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • HAKAN
  6 ay önce
  Aynen AKP dünyanında başında ALLAHcc dünyayada musibet gönderiyor. Alkışlıyorum
 • Av. Mehmet Demirlek
  6 ay önce
  Şehrin siyasilerinden ziyade AKP iktidarı mesul bu musibetlerden. AKP başımızda oldukça başımıza taş yağacak. Esnaf odası başkanımız sonuna kadar haklı, AKP iktidarında Allah Türk Milletine musibetler gönderiyor.