Reklam

Başkan Akın halk gününde vatandaşları dinledi VİDEO

Reklam
08 Mayıs 2019 - 17:39 - Güncelleme: 08 Mayıs 2019 - 19:11

Başkan Akın halk gününde vatandaşları dinledi
Vatandaşlar, sohbet ettikleri Başkan Akın’a en çok iş ve yardım konusunda talepler iletiyor. Kimi engelli çocuğuna araba isterken, kimi  çocuklarına iş istedi. Başkanlık tebriğine gelen bazı muhtarlar da Başkan Akın’ı mahallelerindeki etkinliklere davet etti.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, göreve başladığı günden itibaren her hafta çarşamba günleri saat 09.00 ile 12.00 arasında makamında vatandaşları ağırlıyor. Uygulamadan oldukça memnun kalan vatandaşlar sorunlarını, taleplerini Başkan Akın’a aktarıyor. Belediye Başkan Yardımcı Evren Erbaş Ser, sorunları kaydetti, bazılarını da anında ilgili müdüre ileterek sorunlara çözüm bulmaya çalıştı.
Sorunların çözümü için talimatlar veren Başkan Akın, “Bugün de birim müdürlerimiz ile birlikte vatandaşlarımızı dinledik, istek ve şikâyetlerini not aldık. Gerekli çalışmaları birim müdürü arkadaşlarımız yapmaya başlayacak. Ben de sorunların çözümü konusunda konuların takipçisi olacağım. Bizler her şeyin en iyisine layık vatandaşlarımız için gece demeden gündüz demeden çalışacağız. Çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Ben vatandaşların sorunlarına çözüm bulmaktan çok mutlu oluyorum.” dedi. Halk gününe gelen vatandaşlar, böyle bir uygulamanın olmasından dolayı memnuniyetlerini dile getirdi.
Vatandaşlar, sohbet ettikleri Başkan Akın’a en çok iş ve yardım konusunda talepler iletiyor. Kimi engelli çocuğuna araba isterken, kimi  çocuklarına iş istedi. Başkanlık tebriğine gelen bazı muhtarlar da Başkan Akın’ı mahallelerindeki etkinliklere davet etti. Bir vatandaşın ‘8 kişiyi işe almışınız’ cümlesi üzerine Başkan Akın: “Biz hiçbir kimseyi belediyede işe almadık. Alacak bütçemiz de yok. Şu an tasarruf önlemleri var. O işe giren 8 kişi, İŞKUR vasıtasıyla bizden önceki süreçte  yaşanan olay.” dedi. Akın, kısa bir süre içinde belediyenin giriş katında kuracakları masalarla, vatandaşların üst katlara çıkmadan işlemlerini yapmalarını sağlamak için çalışmaların devam ettiğini dile getirdi. 
Başkan Çetin Akın, herhangi bir aksilik çıkmadığı takdirde İstanbul seçimlerine 15 gün kala İstanbul’a giderek Ekrem İmamoğlu’na destek vereceğini sözlerine ekledi.

Doğan ÇİZMECİ


DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 1616 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum