Reklam

Başevirgen'den Pakdemirli'ye: "Üzüm üreticisini Manisalı Bakan olarak daha fazla mağdur etmeyin' (VİDEO)

CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, kuru üzüm fiyatları için verdikleri mücadele için “Farfara Yapıyorlar” diyen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye cevap verdi.

Reklam
15 Kasım 2019 - 08:00 - Güncelleme: 16 Kasım 2019 - 13:48

Başevirgen’den Pakdemirli’ye: “Üzüm üreticisini Manisalı Bakan olarak daha fazla mağdur etmeyin’

CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, kuru üzüm fiyatları için verdikleri mücadele için “Farfara Yapıyorlar” diyen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye cevap vererek, “Sayın Bakan lütfen önümüzdeki yıl Manisa'ya gelerek üzüm taban fiyatını açıklamayın. Üzüm üreticisini Manisalı bir Bakan olarak daha fazla mağdur etmeyin!” dedi.

                  Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan Bütçe Komisyonunda, Tarım ve Ormanı Bakan Bekir Pakdemirli’ye seslendi. Başevirgen yaptığı açıklamada: “Sayın Bakan ağustos ayında Manisa Ticaret Borsasında kuru üzüm fiyatları 12-13 TL aralığında iken, taban fiyatının 10 TL olacağını açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından fiyatlar hızla 8 – 8.5 TL’ye kadar geriledi. Akabinde TMO Genel Müdürü Turgutlu’da, Bakanın taban fiyatı 10 TL demesine rağmen üzümün numarasına göre alınacağını söyledi ve 8 - 8.5 TL’den üzüm alımları gerçekleştirildi. Bu alım, Bakan ile TMO Genel Müdürü arasındaki koordinasyon eksikliğini gözler önüne seriyor. Sayın Bakan lütfen önümüzdeki yıl Manisa'ya gelerek üzüm taban fiyatını açıklamayın. Üzüm üreticisini Manisalı bir Bakan olarak daha fazla mağdur etmeyin!” dedi. Nurullah ÇANKAYA

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 1342 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum