Reklam
Reklam

Baş: "Sayın Başevirgen'in ilçemizden haberi var mı?"

Ak Parti Turgutlu İlçe Başkanı Serkan Baş, CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen'in yaptığı basın açıklamasına cevap olarak bir açıklama yaptı. Serkan Baş açıklamasında şu ifadelere yer verdi. 

Reklam
Baş: "Sayın Başevirgen'in ilçemizden haberi var mı?"
14 Ocak 2021 - 17:20 - Güncelleme: 14 Ocak 2021 - 17:43
Sayın Başevirgen’in ilçemizden haberi var mı acaba?

Ak Parti Turgutlu İlçe Başkanı Serkan Baş, CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen'in yaptığı basın açıklamasına cevap olarak bir açıklama yaptı. Serkan Baş açıklamasında şu ifadelere yer verdi. 

"Sayın Başevirgen’in 31.12.2020 Tarihinde partimizde yapmış olduğumuz toplantıya ilişkin basın açıklaması nedeniyle bu açıklama lüzumu doğmuştur. 31.12.2020 Tarihinde İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet ÖLMEZ, ve Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir istişare toplantısı gerçekleştirilmiştir.

İstişare Etmenin Anlamını Biliyor mu?

Toplantıda ilçemizdeki yapılması planlanan ve yürürlükte olan yatırımlar hakkında bilgi alışverişinde bulunulmuştur. Toplantının amacı bir konuda karar almak değil, ilçemize yapılacak yatırım ve girişimlerin nasıl daha faydalı ve hızlı olabileceğinin görüşülmesi, buna fayda sağlayacak unsurların değerlendirilmesidir.

Hükümet partisinin bir ilçe başkanı olarak ilçemizin fayda sağlayacağı konular konusunda çaba sarf etmemizden rahatsız olunulması çok manidardır.

Bu tarz toplantılarda alınan görüşler ve fikir cimnastikleri ile en kısa ve faydalı yöntemler üzerinde çalışılması sağlanabilmektedir. Mesela Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’dan eski bir eski okul binasının belediye tarafından yıkımının işi hızlandıracağı yönünde ricada bulunulmuş, olumlu cevap alınmıştır.

Rant kelimesini en iyi kendileri bilir. Parti Binanız kamu kurumuna kiralanırken neredeydiniz?

İstişare görüşmelerinde rantın uzaktan yakından bu bağlamda değerlendirilecek hiçbir konu geçmemişken, Turgutlumuzun ihtiyaç ve sorunlarından tamamen habersiz olan Sayın Vekilin önce kendisini sorgulaması gerekmektedir.

Ayrıca Turgutlu CHP ilçe binasını bir kamu kurumu olan Turgutlu Belediyesine kiralanırken, Menemen CHP Belediye Başkanı yolsuzluk ve ranttan dolayı görevden alınıp yargılanırken sesini çıkarmayan Sayın Vekilin rant kelimesinin anlamı ve hassasiyeti konusunda yetersiz olduğunu düşünüyoruz.

Ülkemizdeki Muhalefetin neden bu halde olduğu Sayın Vekilin durumundan anlaşılmaktadır.

İlçemizde hiçbir olumlu icraat yada yönlendirmede adı geçmeyen, sadece ara sıra meclis kürsüsünde görünmek adına yaptığı konuşmalar hariç ne ilçemize, ilimize, ne de ülkemize doğru katkı sağlayacak hiçbir işte adı geçmeyen sayın vekil ve benzerleri yüzünden hali hazırda ülkemizde çok ciddi bir muhalefet sorunu bulunmaktadır.

Liyakat ve ehil olma anlamında ilk önce kendisini sorgulaması gereken kişi Sayın Vekildir. Önce kendisine bakacak, sonra ben bu ilçeye, ile faydalı olabilecek birisi miyim? Bu güne kadar neler yaptım demesi gerekmektedir.

Daha sonra da Turgutlu Belediyesine doldurdukları eski ilçe başkanları, gençlik kolları başkanı, ilçe başkanlarının yakınlarını liyakat ve ehliyetlerini sorgulaması daha doğru olacaktır."

Hasan Deniz Çizmeci
DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 3323 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • hasan
    1 ay önce
    helal olsun başkan sana.Ne belediye başkanı olan kişi ne yardımcıları oraya zaten yakışmıyor.dediğin gibi gençlik kolları başkanı dediğin kişi zaten yorum yapmaya bile değmez.Ne yazıkki eğitimsiz bir güruh tarafında idare ediliyor Turgutlu.Bekir bu memleketin evladı çalışıyor ama yetersiz tabi.Atama ile mv.olmakta zor.