Reklam

Bağımlılık ile mücadele toplantısında sigarayı bıraktı

Bağımlılık İle Mücadele İlçe Koordinasyon Kurulu üyesi Ali Lalaseven, sigara bağımlılık konusunda anlatılanlardan sonra sigara paketini Kaymakam Turan’a teslim etti

Reklam
Bağımlılık ile mücadele toplantısında sigarayı bıraktı
26 Nisan 2018 - 00:32 - Güncelleme: 26 Nisan 2018 - 18:53

Bağımlılık ile mücadele toplantısında sigarayı bıraktı

Bağımlılık İle Mücadele İlçe Koordinasyon Kurulu üyesi Ali Lalaseven, sigara bağımlılık konusunda anlatılanlardan sonra sigara paketini Kaymakam Turan’a teslim etti

MANİSA’nın Turgutlu ilçesinde “Bağımlılık İle Mücadele İlçe Koordinasyon Kurulu yapıldı”

Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan başkanlığında toplanan kurula Cumhuriyet Başsavcı Vekili Gökhan Güler, Belediye Başkan Yardımcı İskender Tunç, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Esendemir, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Muhammet Evren, İlçe Sağlık Müdürü Dr.Bilgehan Hasyiğit, Turgutlu İlçe Ruh Sağlığı Birimi sorumlusu  Dr Meltem Çağlar Nacaroğlu, Celal Bayar Üniversitesi Temsilcisi, İlçe Müftülüğü, İlçe Sosyal Hizmetler Müdürü Gülten Karagöz,Çalışma ve İş Kurumu  Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü İsmail Eksür, Yüksek Öğretim Kredi Yurtlar Kurumu, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Musa Çallı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez, Ceza İnfaz Kurumu Turgutlu Temsilcisi, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Turgutlu Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ümit Aksoy, TUTSO Başkan Yardımcısı Nazım Balyapan, Esnaf Sanatkarlar Odaları Temsilcileri Ali Laleseven, Kahveciler Odası Başkanı Cenk Vatansever, Turgutluspor Kulüp Müdürü Yalçın Tüfenkoğlu, Yankı Gazetesi sahibi Doğan Çizmeci, gazeteci Tuncel Yılmaz ve Özhan Satır katıldı.

Açılış konuşmasını Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan yaptı. İlçe Sağlık Müdürü Dr.Bilgehan Hasyiğit ana temanın Alkol Bağımlığı, Tütün Bağımlılığı, Uyuşturucu Bağımlılığı, Uyuşturucu Madde Bağımlılığı, Teknoloji Bağımlığı olduğunu belirtti.

Hasyiğit’in konuşmasının ardından kurulun sekretaryasını yapan Turgutlu İlçe Ruh Sağlığı Birimi Dr. Meltem Çağlar Nacaroğlu kurul hakkında teknik bilgiler yanı sıra “Bağımlılık yapan Unsurlar ve Çözüm Yollarını anlatarak sunum yaptı. Ardından söz alan üyeler konuştu. Kurul Bağımlılık ile Mücadele ilçe Koordinasyon Kurulu faaliyet planı oluşturdu. İki ayda bir toplanacak olan Kurulda önümüzdeki dönem toplatısında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Jandarma ile İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü“Bağımlılık İle Mücadele” konularında yapılanları içeren bir sunum yapacak.

Kurula üye olan Turgutlu Marangozlar Oda Başkanı Ali Laleseven, Kaymakam'dan söz isteyerek, 'Bu anlatılanlardan sonra ben sigara paketini size vermek istiyorum" dedi. Sigara Paketini Kaymakam Turan’a teslim eden Laleseven bundan sonra sigara içmeyeceği sözünü verdi. Kaymakam Turan sigara paketi üzerine tarih yazarak tutanaklara geçecek olan sigara paketini Turgutlu İlçe Ruh Sağlığı Birimi sorumlusu  Dr Meltem Çağlar Nacaroğlu’na teslim etti. Turan bu davranışından dolayı Laleseven’i kutlayarak öptü. Laleseven belirli aylarda hastanede kontrolden geçirilecek.

Uyşturucu ile mücadelenin çok önemli bir konu olduğunu vurgulayan Turgutlu Cunhuriyet Savcısı Gökhan Güler: "Umarıım bundan sonraki çalışmalar da güzel, verimli olacak.”dedi.

Üyelerden hızla proje beklediğini belirten Kaymakam Turan: "Turgutlu hızla büyüyen bir yer, potansiyeli olan bir yer. Bu nedenle bütün kurumlardan bütün katılımcılardan projeler bekliyorum. Bir dahaki toplantıda çıtayı yükselteceğiz inşallah." dedi.

Doğan ÇİZMECİ - Tuncel YILMAZ

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 5776 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum