Reklam

Bağcıların dikkatine!

Turgutlu ilçesinde üzüm bağlarında salkım güvesi 2. nesil larva (kurt) ilaçlama zamanının geldiği bildirildi

Reklam
Bağcıların dikkatine!
14 Haziran 2019 - 13:20 - Güncelleme: 16 Haziran 2019 - 12:05

Bağcıların dikkatine!
MANİSA’nın Turgutlu ilçesinde üzüm bağlarında salkım güvesi 2. nesil larva (kurt) ilaçlama zamanının geldiği bildirildi. 

Turgutlu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yayınladığı mesajda: "Larva (kurt) ilacı atacak olan bağcılarımızın 14-15-16 Haziran 2019 tarihlerinde ilaçlama yapmaları gerekmektedir. Son yağışlarla mildiyö (pronos) hastalığı için şartlar uygun hale geldiğinden ruhsatlı bir ilaçla ilaçlama yapınız. Ayrıca külleme hastalığı için de şartlar uygun olduğundan külleme hastalığına karşı da mücadeleyi ihmal etmeyiniz. Üzümde yasaklı ilaçları kesinlikle kullanmayınız.” ifadelerine yer verdi. Haber Merkezi

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 3846 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum