Reklam
Reklam
Reklam

Atlas OSGB'den Bilgikent personellerine yangın tatbikatı

Reklam
Atlas OSGB'den Bilgikent personellerine yangın tatbikatı
09 Kasım 2019 - 18:35 - Güncelleme: 12 Kasım 2019 - 01:31

Atlas OSGB’den Bilgikent personellerine yangın tatbikatı

TURGUTLU İlçesinde faaliyetlerini sürdüren Atlas Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi (OSGB) tarafından, Bilgikent Okulları personellerine yangın ve acil durum tatbikatı yapıldı. Gerçeği aratmayan tatbikat başarılı bir şekilde sonlandırıldı.

Turgutlu’da 2013 yılından beri faaliyette olan ve işletmeciliğini Tamer Çalış’ın yaptığı Atlas OSGB tarafından, iş sağlığı ve iş güvenliği eğitimi kapsamında Bilgikent Okullarında yangın ve acil durum tatbikatı gerçekleştirildi. A sınıfı iş güvenliği uzmanı Tamer Çalış, personellere acil durumlarda neler yapılması gerektiğini anlattı.

 Başarılı geçen tatbikatta Çalış yaptığı açıklamada: “Yangın biliyoruz ki işletmelerin en çok çekindiği acil durumlardan bir tanesidir. Atlas OSGB olarak bizler hizmet verdiğimiz firmalarımıza periyodik olarak yangın eğitimleri vermekteyiz. Ayrıca yılda bir yinelenmesi gereken söndürme ve tahliye tatbikatı ile işletmelerimize tam bir yangın güvenliği sistemi kurmaktayız. Unutmayalım ki büyük düşler küçük kıvılcımlar ile kül olabilir! Ancak büyük düşünceler ile de yanardağlar buz olabilir.” dedi.

Okul bahçesinde yakılan ateş personeller tarafından ayrı ayrı söndürüldü. Personeller eğitim ve tatbikat için Çalış’a teşekkür etti.

Nurullah ÇANKAYA

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 2035 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum