Reklam
Reklam

Atatepe'ye oynamaya gelen miniklerden çevre temizliği

Reklam
Atatepe'ye oynamaya gelen miniklerden çevre temizliği
15 Eylül 2020 - 13:00

Atatepe’ye oynamaya gelen miniklerden çevre temizliği
Turgutlu’nun mesire yerlerinden biri olan Atatepe’de piknik alanına bırakılan çöpler, buraya oynamaya gelen çocuklar tarafından toplanarak temizlendi.

 
MANİSA’nın Turgutlu İlçesinde faaliyetlerini etkin bir şekilde sürdüren dağcılık kulüplerinden Turgutlu Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü’nün (TURDAK) öncülüğünde gerçekleştirilen etkinlikte minik çocuklar Atatepe Piknik Alanı’nda bırakılan çöpleri toplayarak örnek bir davranışa imza attılar.
TURDAK’ın yöneticilerinden Nadide Kurşova’nın organize ettiği çöp toplama etkinliği, çevredeki vatandaşların da ilgisini çekti. Atatepe’de çevre temizliği yapan çocukların davranışı herkese örnek oldu. Kulüp yöneticisi Kurşova yaptığı açıklamada: “İlçemizin mesire yerlerinden Atatepe Piknik Alanı’na bırakılan çöpler buraya oynamaya gelen minik çocuklarımız tarafından toplandı. Çocuklara çevre bilincinin bu yaşlarda verilmesi gerektiği düşüncesinden hareketle orada oynayan çocuklara yerlere çöp atmamanın, çöpleri kutulara, çöp torbalarına atmamız gerektiğini, iyi insan olmanın koşullarının boyle davranmakla olacağını anlattım. Ellerine poşetler vererek keyifle çöp topladık. Çocuklar da çevrelerine yaptıkları bu iyilikten dolayı mutlu olduklarını söylediler. Haftada bir gün aynı iyilikler yapmaya karar verdiler.” dedi.

Nurullah ÇANKAYA

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 1166 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum