Reklam
Reklam
Reklam

Askıda karpuz

İlkokul müdürü Ali Rıza Türkol, evinin bahçesinde karpuz üretimine başladı. Boş zamanlarında evinin bahçesiyle ilgilendiğini söyleyen Türkol, yetiştirdiği karpuzları sevenleriyle paylaşıyor.

Reklam
Askıda karpuz
31 Temmuz 2015 - 13:21

Askıda karpuz

MANİSA'nın Sarıgöl İlçesi'nde yaşayan ilkokul müdürü Ali Rıza Türkol, evinin bahçesinde karpuz üretimine başladı. Boş zamanlarında evinin bahçesiyle ilgilendiğini söyleyen Türkol, yetiştirdiği karpuzları sevenleriyle paylaşıyor.

 Alaşehir Osman Akça İlkokulu Müdürü Ali Rıza Türkol, Sarıgöl İlçesi Siteler Mahallesi'ndeki evinin bahçesinde çelik profillere iple bağlayarak karpuz yetiştirmeye başladı. Tarımla uğraşmanın kendisine büyük keyif verdiğini anlatan Türkol, "Okuldan ayrı kalan zamanlarımı ve tatillerimi bahçemde geçiriyorum. Bu yıl karpuz diktim. Her tarafının güneş alması, bir tarafının solmaması ve lekesiz bir şekilde büyümesi için iple yerden yükseğe bağladım. Böylece kollarının yukarıya tırmanmasını sağladım. Ağırlığı 5 kilo civarında. Tek sorun ağırlaşan karpuzların düşme tehlikesiydi. File içerisine alarak tele bağlayıp yere düşmesini önledim. Görenlerin de ilgisini çekmeye başladı. Olgunlaşanları yakınlarımla paylaşıyorum" dedi.dha

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 4414 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum