• Reklam
Asgari ücretten vergi kesilmemesini destekliyoruz;
Reklam
Reklam

Asgari ücretten vergi kesilmemesini destekliyoruz;

Toplumsal Dayanışma ve

Reklam
Reklam
08 Ekim 2012 - 16:45

 

Asgari ücretten vergi kesilmemesini destekliyoruz;

      Dört kişilik bir ailenin her türlü ihtiyaçlarını karşılanması anlamına gelen asgari ücretin,şu anda açlık sınırının altında olduğu ortadadır.

      Türkiye’de tüm sendikaların araştırma kuruluşlarının birleştikleri tespit,açlık sınırının 1.000 TL yoksulluk sınırının 3.000 TL düzeylerinde olduğudur.

      Barış ve Demokrasi Partisinin önerisiyle gündeme gelen tüm partilerin desteklediği asgari ücretten vergi alınmaması önerisi,çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığının da sıcak bakmasıyla son aşamaya yaklaşılmaktadır.

     İşçilerin zorlu günler geçirdiği ortadadır.İşçilerin ezici çoğunluğu asgari ücretle geçinmektedir.Ayrıca yasal bir hak olan sigorta hakkı işçilere uygulanmamaktadır.İşçilerin ezici çoğunluğu sigortalı olmadığından kayıt dışı çalışmakta, yasalarla belirlenmiş haklarına yasa dışı bir uygulamayla gasp edilmekte emekli olmak hakları da dahil olmak üzere hak kayıplarına uğramaktadırlar.

      Şu anda güvencesiz çalışan milyonlarca işçinin acil tek güvencesi asgari ücretten vergi kesilmemesidir.Böylelikle yaklaşık brüt 940 TL’yi bulan asgari ücretten vergi kesilmemesiyle işçinin aylığına yaklaşık 200 TL yansımış olacaktır.Böyle bir artış büyük ıstırap ve geçim sıkıntısı çeken işçilere nefes aldıracaktır.

       İşverenlerin çeşitli teşviklerle korunduğu ortamda,asgari ücretten kesilen yaklaşık 200 TL eksiksiz olarak güvencesiz çalışan işçilere kuruşu kuruşuna kadar ödenmeli ve böylece açlık sınırının altında çalışan işçiler bir nebze olsun nefes almalıdır.

                                                                                                    Toplumsal Dayanışma            

                                                                                                                    ve

                                                                                                         Kültür Merkezi

                                                                                                              Başkanı

                                                                                                          Hayri BÖKÜ

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 4635 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Odunlukta çıkan yangın korkuttu
Odunlukta çıkan yangın korkuttu
TUTSO üyelerine kişisel verilen korunması kanunu semineri
TUTSO üyelerine kişisel verilen korunması kanunu semineri