Reklam
Reklam

Ambulansların alanına park eden sürücüye 132 TL ceza!

Turgutlu İlçesinde, aracını 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu önüne park eden sürücü İsmail Kanlı’ya yasak yere park etmekten 132 lira para cezası kesildi.

Reklam
Ambulansların alanına park eden sürücüye 132 TL ceza!
04 Ocak 2020 - 17:33

Ambulansların alanına park eden sürücüye 132 TL ceza!

MANİSA’nın Turgutlu İlçesinde, aracını 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu önüne park eden sürücü İsmail Kanlı’ya yasak yere park etmekten 132 lira para cezası kesildi. Yasak levhalarını görmediğini belirten Kanlı, “Üzgünüm. Yeni yılın ilk cezasını da yemiş oldum.” dedi.
Olay, Cuma günü öğle saatlerinde Akçakmak Yolunda bulunan Hacı Fethiye ve Selman Işılak 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu önünde meydana geldi. Ambulansların kullandığı alana 45 ZB 2729 plakalı aracını park eden sürücü, işini görmek için alandan ayrıldı. Bir ihbarı değerlendiren trafik polisleri, aracı kaldırmak için çekici çağırdı. Sürücü Kanlı, işini görmesinin ardından aracının başına yaklaştığında çekilmek üzere olduğunu gördü. Soluğu trafik polislerinin hemen yanında alan Kanlı’ya, aracını yasak yere park etmekten 132 lira ceza kesildi. 
Sürücü Kanlı yaptığı açıklamada: “Bir işim için parkta işimiz vardı. Arabamı buraya park ettim. Yasak levhalarını görmedim. Çok üzgünüm. Böylece yeni yılın ilk cezasını da yemiş oldum.” diye konuştu.
Görevliler ise: “Burası ilçenin en can alıcı yeri. İki ambulans park ediyor. Yanı başında oto park var. Oraya otoparka park etmek zor geliyor. 112’nin önünü kapatıyorlar. Belki de bir canın, iki canın hayata tutunmasına engel oluyorlar. Vatandaşlarımızın kısa bir işi için de olsa bu konuda duyarlı olmalarını bekliyoruz.” dedi. Doğan ÇİZMECİ


DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 3020 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum