Reklam

AKP'li Baybatur'dan dayanışma çağrısı

Reklam
AKP'li Baybatur'dan dayanışma çağrısı
14 Ağustos 2018 - 13:12 - Güncelleme: 15 Ağustos 2018 - 21:26

AKP’li Baybatur’dan Manisalı iş adamlarına dayanışma çağrısı

Ekonomiyle ilgili tüm kurumların dövizin makul seviyelere inmesi konusunda gereken adımları attığını ve atmaya da devam edeceğini belirten AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, ABD'nin başlattığı ekonomik savaşta Türkiye’ye destek olmak için “Dolarlarını Türk Lirası’na çevir” kampanyası düzenleyen Arap dünyasına teşekkür etti. Manisa iş dünyasına da seslenen Baybatur, “Manisa’daki STK’lar, iş adamları ve iş çevrelerinin de bu mücadelede devletimizin ve milletimizin yanında yer aldığını ve üzerine düşen her ne varsa yapmaya hazır olduğunu göstermesi önemli” dedi.

Döviz kurundaki gelişmelerin ekonomik hiçbir temeli olmadığının altını çizen AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, ekonomik saldırılara karşı Hazine ve Maliye Bakanlığı, Merkez Bankası, BDDK, SPK ve diğer ilgili ekonomi birimlerin gereken adımları attığını, bundan sonra da aksiyoner davranacağını söyledi. Alınan önlemlerle birlikte dövizin ekonominin kuralları içindeki makul seviyesine mutlaka ineceğini belirten AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, “Rusya, Çin, Hindistan, İran ve Ukrayna gibi ülkelerle milli para birimleri ile ticaret yapma konusunda çok ciddi bir çalışma yürütüyoruz. Böylelikle oluşan dolar tekelini de orta ve uzun vadede azaltacağız. Türkiye'nin ekonomik dinamikleri sağlamdır. Reel sektör açısından da panik yapacak bir durum söz konusu değil. İnşallah Türkiye bu savaştan da daha da güçlenmiş bir şekilde çıkacaktır” dedi.

Bali’nin açıklamaları önemli

Döviz kurlarındaki ani artışlarla ilgili bazı çevrelerden “Ekonominin temelleri sağlam değil, ülke iyi yönetilemiyor” gibi Türkiye gerçeklerinden uzak açıklamalar geldiğini de anımsatan Baybatur, bir ekonomist olarak İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali’nin “Kurun bu seviyelere gelmesinden dolayı sevinç nidaları atan twitler görüyorum. İç kırılmalar her mevzuya sirayet ettirilmemelidir. Biz bu ülkeyi sokakta bulmadık. Şu anda karşılaştığımız zorluklar bu ülkeyi kuranlar bundan daha mı kolay şartlardaydılar. Büyük fedakârlıklar yapıldı. Bu bir toplumsal hadisedir. Çok net, ciddi bir spekülatif atakla karşı karşıyayız” değerlendirmesinin önemli bir

Manisalı İş Adamlarına Çağrı

Türkiye’nin diğer alanlarda olduğu gibi ekonomide de bir kuşatmayla karşı karşıya olduğunu ifade eden Baybatur, ABD tarafından doğrudan ülke ekonomisini hedef alan saldırılara karşı, Manisa’daki STK’lar, iş adamları ve iş çevrelerinin de bu mücadelede devletin ve milletin yanında yer aldığını ve üzerine düşen her ne varsa yapmaya hazır olduğunu göstermesinin Manisa adına önemli olduğunu söyledi.HABER MERKEZİ

 

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 7017 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum