Reklam

Akhisar Başsavcısı: Kırkağaç'ta kışladaki yemekleri birlikteki rütbeliler ve kurs erleri yaptı

Reklam
30 Mayıs 2017 - 09:23

Akhisar Başsavcısı: Kırkağaç'ta kışladaki yemekleri birlikteki rütbeliler ve kurs erleri yaptı

  MANİSA'nın Kırkağaç İlçesi'ndeki 6'ıncı Jandarma Komando Eğitim Alayı'nda, bazı askerlerin gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanelere kaldırılarak tedaviye alınması olayıyla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

Akhisar Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı, geçen cumartesi günü, 6'ncı Jandarma Komando Eğitim Alayı'nda yaşanan zehirlenme şüphesiyle askerlerin rahatsızlanması olayı ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Başsavcısı Yağcı'nın açıklamasında, şöyle dedi:

"Alay Komutanlığında eğitim için bulunan jandarma kurs erlerinin akşam yemeği sonrası rahatsızlanmaları sonucu çeşitli hastanelere kaldırılması olayı ile ilgili bazı basın organlarıyla sosyal medyada çıkan haberler üzerine kamuoyunun aydınlatılması amacıyla basın açıklaması yapılması zarureti hasıl olmuştur. Jandarma kurs erlerinin gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldığının haber alınmasıyla olay hakkında Kırkağaç Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından soruşturma başlatılmıştır. Yaşanan olayla ilgili 52 erin, Kırkağaç Devlet Hastanesi'nde, 5 erin Soma Devlet Hastanesinde, 7 erin Soma'da bulunan özel bir hastanede tedavilerinin ardından taburcu edildikleri, olayın meydana geldiği askeri birlikte yemeklerin özel bir şirket tarafından yapılmayıp birlik içerisindeki rütbeliler ve kurs erleri tarafından yapıldığı tespit edilmiştir. Soruşturma kapsamında, söz konusu askeri birlikteki gıda maddelerinden ve erlerin yediği yemeklerden numuneler alınmış olup, incelenmek üzere laboratuvara gönderilmiştir. Olayın sebebine ve kusur durumunun tespitine yönelik soruşturma çok yönlü devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." dha

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 6404 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum