Reklam

Akbey'in 3 sporcusu milli takımla uluslararası arenada

Akbey Akademi Spor Kulübü’nün 3 taekwondocusu, milli takımla, ülkemizde ilk defa düzenlenen ‘4.WTE Presidents Cup’ ve ‘6.Turkish Open G1’ turnuvalarında mücadele etti.

Reklam
Akbey'in 3 sporcusu milli takımla uluslararası arenada
15 Şubat 2019 - 11:47 - Güncelleme: 17 Şubat 2019 - 22:39

Akbey’in 3 sporcusu milli takımla uluslararası arenada

Akbey Akademi Spor Kulübü'nün başarılı antrenörü Cengiz Akbey: "Yıllardır sporcularımızın daha iyi yerlerde olması için geçemizi gündüzümüze katıp ailemizden fedakârlık edip çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Milli Takıma yeni sporcular yerleştirerek, bayrağımızı göndere çektirip marşımızı çaldıracağız." dedi. 

TURGUTLU İLçesinde başarılarıyla ön planda olan Cengiz Akbey’in başantrenörlüğü yaptığı Akbey Akademi Spor Kulübü’nün 3 taekwondocusu, milli takımla, ülkemizde ilk defa düzenlenen ‘4.WTE Presidents Cup’ ve ‘6.Turkish Open G1’ turnuvalarında mücadele etti.

TaekwondoFest 2019, 07-16 Şubat tarihleri arasında Antalya’da yapıldı. Ülkemizde ilk defa düzenlenen ‘4.WTE Presidents Cup’ ve ‘6.Turkish Open G1’ turnuvalarına dünyadan 5000’e yakın üst düzey taekwondocu katıldı.

6.Turkish Open G1 (Uluslar Arası Açık Taekwondo) Turnuvasına katılan Akbey Akademi Spor Kulübü’nün milli takım adına yarışan sporcuları 44 kg’da Edanur Uluman, 33 kg’da Marziye Bozkurt ve 33 kg’da İrem Duru, ülkemizi, Manisa’yı, Turgutlu’yu ve kulübü başarıyla temsil ettiler.

Antrenör Cengiz Akbey: “Turgutlu’muzdan 3 sporcumuz milli formayı giyerek bize onur ve gurur yaşatmışlardır. Yıllardır sporcularımızın daha iyi yerlerde olması için geçemizi gündüzümüze katıp ailemizden fedakârlık edip çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Hedefimiz amacımız doğrultusunda isteyen gençlerimize yol gösterip faydalı olacağız. Milli Takıma yeni sporcular yerleştirerek, bayrağımızı göndere çektirip marşımızı çaldıracağız.

Bizlere her zaman her konuda destek olan Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin’e, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Yunus Öztürk’e, Turgutlu Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hayrettin Uslu’ya, Turgutlu Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcımız Yaşar Kocatürk’e, İlçe Spor Müdürümüz İsmail Eksür’e, TTF Yönetim Kurulu Üyesi Manisa Taekwondo İl Temsilcimiz Gökay Budak, Turgutlu Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Metin Akgül'e, İzmad Bilişim Ltd. Şti (Waaynet) Refik Önder'e ve büyük bir ailenin bireyleri, çok değerli velilerime çok değerli dostlarıma, arkadaşlarıma, desteklerinden dolayı sonsuz teşekkür ederim” diye konuştu. Nurullah ÇANKAYA

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 3418 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum