Reklam

"Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Toplantısı" yapıldı

MANİSA’nın Turgutlu ilçesinde “Kadına yönelik şiddetle mücadele koordinasyon planı” kapsamında “Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele” toplantısı gerçekleştirildi.

Reklam
"Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Toplantısı" yapıldı
20 Aralık 2019 - 10:58 - Güncelleme: 22 Aralık 2019 - 22:05

“Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Toplantısı” yapıldı

MANİSA’nın Turgutlu ilçesinde “Kadına yönelik şiddetle mücadele koordinasyon planı” kapsamında “Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele” toplantısı gerçekleştirildi.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı öncülüğünde başlatılan çalışmalar sonucunda, İçişleri Bakanı, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı, Adalet Bakanı, Milli Eğitim Bakanı, ve Diyanet İşleri Başkanı’nın imzasıyla yürürlüğe giren “Kadına yönelik şiddetle mücadele koordinasyon planı” kapsamında, 17 Aralık 2019 günü Manisa Valisi Ahmet Deniz başkanlığında Manisa’da yapılan Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele toplantısı sonrasında bugün saat 10.00’da Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz başkanlığında Turgutlu Kaymakamlık Binası toplantı salonunda bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya daire müdürleri ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantı öncesinde açıklama yapan Kaymakam Yılmaz: “Özellikle Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız, Adalet Bakanlığımız, İçişleri Bakanlığımız, Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı, Sağlık Bakanlığı arasında iş birliği sağlamaya yönelik protokol imzalandı.  2019-2020 yıllarında kadına yönelik şiddet konusunda alınması gereken tedbirlere ilişkin mücadele koordinasyon planı hazırlanmıştır. Türkiye çapında bu mahiyette bu planın uygulanması ile ilgili eşgüdüm sağlamak kurumlar arasında koordinasyonu sağlamak adına bu toplantıyı organize ediyoruz. Türkiye genelinde Salı günü Valilerimiz tarafından yapıldı bu toplantı. İlçelerde de bugün saat 10.00’da bu toplantı icra ediliyor. Bu toplantıda amaç; kadınlara yönelik her türlü  şiddetin önlenmesi konusunda yapılabilecek değerlendirme, gerek plan konusunda alınması gereken tedbirleri almak, gerekse ilçemiz nezdinde yapılması gereken ekstra tedbirleri değerlendirme ve kurumlar arasında iş birliği koordinasyonunu sağlayarak sıfır tolerans ile bu konuda çalışma yapmak.” dedi.

Haber Merkezi

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 3067 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum