Ahmetli Ziraat Odasında Ünsal yeniden başkan seçildi

Ahmetli Ziraat Odasında Ünsal yeniden başkan seçildi

Ahmetli İlçesi Ziraat Odası Başkanlığında tek listeyle gidilen seçimlerde mevcut başkan Adnan Ünsal yeniden başkanlığa seçildi.

Reklam
09 Şubat 2019 - 16:33

Ahmetli Ziraat Odasında Ünsal yeniden başkan seçildi

MANİSA’nın Ahmetli İlçesi Ziraat Odası Başkanlığında tek listeyle gidilen seçimlerde mevcut başkan Adnan Ünsal yeniden başkanlığa seçildi. Ahmetli Ziraat Odasında 4 yıl boyunca başkanlık yapacak ismin belirleneceği seçim cumartesi günü saat 11.00’de gerçekleştirildi. Seçimde 23 delege oy kullandı. Hali hazırda başkan Adnan Ünsal, 23 oyun tamamını alarak yeniden başkan seçildi. 

Ahmetli Ziraat Odası meclisi asil üyeliklerine Adnan Ünsal, Seydi Battal Gazi Yılmaz, Yasin Güneş, Engin Koyun, Süleyman Postuk, Hasan Kozan, Akın Çimen, Tuncay Adıgüzel, İsmail Arı, Mehmet Ömercikoğlu, Mehmet Kolay, Bahri Gengeç, Şükrü Kalan, Mustafa Karadeniz seçildi. Meclis yedek üyeleri ise Veysel Tengerek, Erhan Günlü, Latif Caymaz, Himmet Yıldırım, Mehmet Ali Turgut, Fahrettin Esmer, Yasin Erdem, Mehmet Gökyurt, Halil Sever’den oluştu.

8 yıldır başkanlık görevini sürdüren Adnan Ünsal yaptığı açıklamada: “Bildiğiniz gibi kendi mal varlığımız yoktu. Bu arada SGK’ya 36 bin lira borcumuz vardı. Tabi bunları ödemek bizim borcumuzdu. Sizlere pek yakışmasa da kendi malımız bir makam aracı ve yine kendimize ait odamız var. Bir kişiyle çalışıyorduk, 10 kişiye istihdam sağlıyoruz. Bize devletten para yardımı gelmiyor. Maliye’ye de 100 bin lira civarında para ödüyoruz. Bu dönemde de çarşıya yakın 3 katlı, Ahmetli’ye yakışır bir oda binası kazandırmak istiyoruz. Nasıl yapacaksın diyebilirsiniz. Sizlere daha hesaplı malzeme vermek için 1 milyon TL ile bugüne kadar tasarruf ettiğimiz paramız ve sermayemiz oldu. Bu parayı kolayını seçip bankaya faize verseydik ayda 22 bin lira faiz getirirdi. Bu kurum ticarethane olmadığı için sizlerin yararına kullandık. Belediye başkanından yakınlık göremedim. Yöresel ürünler satış mağazası açmak istiyoruz. Tabi seçilecek belediye başkanlarına da mesajım olsun. Uygun bir yer verirse çiftçilerimiz adına teşekkür ederiz. Daha fazlasını isterseniz ne ben çok akıllıyım, ne de odamız çok zengin. Belediye başkanımız ve kaymakamımız yardım olursa fazlasını da yaparız.”dedi.

Ahmetli Ziraat Odasının yeni yönetim kurulunun, önümüzdeki günlerde bir araya gelerek görev bölümü yapacağı belirtildi. Doğan ÇİZMECİ

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Kaynak: Doğan ÇİZMECİ
Bu haber 1235 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Turgutlulu iş insanı Acar, Hacı Şerif'i Manisalılarla buluşturdu
Turgutlulu iş insanı Acar, Hacı Şerif'i Manisalılarla...
‘Tutuşun geleceğe’ ekibi çocukları sevindirdi
‘Tutuşun geleceğe’ ekibi çocukları sevindirdi