Reklam
Reklam

Ahmetli yangın bölgesinde ilk fidanlar aralıkta toprakla buluşacak

Reklam
Ahmetli yangın bölgesinde ilk fidanlar aralıkta toprakla buluşacak
26 Eylül 2020 - 14:29

Ahmetli yangın bölgesinde ilk fidanlar aralıkta toprakla buluşacak

Ahmetli'nin yangın bölgesinde enkaz temizliği sürüyor. Yangının izlerini silmek, yeniden bölgeyi yeşertmek için 486 hektarının tabi tensil, 286 hektarının suni tensil, 131 hektarının da ağaçlandırma tekinkileriyle yeniden yeşerteceklerini söyleyen İzmir Orman Bölge Müdürü Zafer Derince, ancak bölgenin flora ve faunası ile yeniden orman formuna girmesi için 30 yıl gerekeceğini söyledi.MANİSA'nın Ahmetli İlçesine bağlı Hacıköseli Mahallesi'nde 31 Temmuz 2020 Cuma günü çıkan ve 3 gün süren orman yangını sonrası yeniden ağaçlandırma çalışmaları için arazi hazırlığı aralıksız devam ediyor. Yangın bölgesindeki enkazların temizliği için, yüzlerce kesim işçisi çalışıyor. İzmir Orman Bölge Müdürü Zafer Derince de Ahmetli’de süren çalışmaları yakından takip etmek için sık sık bölgeye geliyor. Tüm yangın bölgesini gezen Orman Bölge Müdürü Derince, Manisa Orman İşletme Müdürü İlker Özdemir’den çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kasım sonuna kadar arazi hazırlığının biteceğini ilk fidanların aralık ayında toprakla buluşmaya başlayacağını söyleyen Orman Bölge Müdürü Zafer Derince 31 Temmuz’da çıkan yangında toplam 904 hektar ormanlık alanın zarar gördüğünü söyledi. Yangının izlerini silmek yeniden bölgeyi yeşertmek için 486 hektarının tabi tensil, 286 hektarının suni tensil, 131 hektarının da ağaçlandırma tekinkileriyle yeniden yeşerteceklerini söyleyen İzmir Orman Bölge Müdürü Zafer Derince, ancak bölgenin flora ve faunası ile yeniden orman formuna girmesi için 30 yıl gerekeceğini söyledi. Haber Merkezi

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 905 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum