Reklam
Reklam

Ahmetli'de mevsimlik tarım işçileri için 25 konteyner tahsis edildi

Reklam
Ahmetli'de mevsimlik tarım işçileri için 25 konteyner tahsis edildi
08 Ağustos 2020 - 13:49

Ahmetli'de mevsimlik tarım işçileri için 25 konteyner tahsis edildi
 
AHMETLİ İlçesi Merkez ve Kargın Mahallesine, tarım arazilerinde çalışmak için gelen mevsimlik tarım işçileri için hijyen kurallarına uygun 25 adet konteyner kuruldu.
Tarım işçilerinin kalmalarına yönelik olarak konteynerlerin teslim çalışmalarına Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, Ahmetli Belediye Başkan Yardımcısı Tuğrul Dinçer, İl Müdür Yardımcısı Melikşah Taşkın, Ahmetli İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Çobanoğlu, Ahmetli Ziraat Odası Başkanı Adnan Ünsal katıldı.
Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada: "Manisa Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Zafer Kalkınma Ajansı’nın iş birliğinde; 2020 Yılı COVID-19 ile Mücadele ve Dayanışma Programı kapsamında “Salgınla Mücadelede Sürdürülebilir Tarım Projesi” yürütülmektedir.
Proje ile COVİD-19’a karşı mücadelede daha hijyenik şartlar oluşturulacak, sürdürülebilir ve güvenilir gıda arzının devamı sağlanacaktır. Mevsimlik tarım işçileri, tarımsal üretimin aksatılmadan yürütülmesi ve gıda arz güvenliğinin sağlanmasında önemli görev üstlenmektedirler. Proje kapsamında İlimizdeki mevsimlik tarım işçilerinin konaklamaları için 75 adet konteyner tahsis edilmiştir. Ahmetli İlçesi Merkez ve Kargın Mahallesinde mevsimlik tarım işçilerinin kalmalarına yönelik olarak 25 adet Konteynerin teslimi tamamlanmıştır." ifadelerine yer verildi.

Nurullah ÇANKAYA

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 2939 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum