• Reklam
ADD Genel Merkezi’nin basın açıklaması
Reklam
Reklam

ADD Genel Merkezi'nin basın açıklaması

ADD Genel Merkezi'nin basın açıklaması

Reklam
Reklam
06 Haziran 2013 - 16:11

Rize Şubemize Yapılan Saldırı

Yazan  ADD Genel Merkezi

Demokrasinin yerleştiği ülkelerde bir asker öldü diye başbakanlar seyahatlerini kesip ülkesine dönerken, ülkemizde 52 yurttaşımızın yaşamını yitirdiği Reyhanlı saldırısından sonra Başbakanın Amerika'ya gittiğini, içinde yaşadığımız zor günlere karşın da yine kaçar gibi yurt dışına çıktığını görmekteyiz. Bu yetmezmiş gibi, ülkeye dönmesi olası bugün için yandaşları ve provokatörler tarafından şaşaalı karşılama törenleri yapılarak gerginliğin daha da tırmandırılacağına ilişkin yaygın söylentiler dolaşmaktadır.
Başbakan, “% 50'yi zor tutuyoruz” ve “onların yüz bin topladığı yerde ben bir milyon toplarım” gibi sözleriyle halkı birbirine karşı kışkırtmıştır. Daha vahimi, böyle söylemekle belirli bir kesimin başbakanı olduğunu itiraf etmiştir. Bu ayrımcılık ve kışkırtmanın bir başbakan tarafından yapılması, tamamen meşruiyetini kaybettiğini göstermektedir.
İşte bu anlayış sonucudur ki, dün akşam Rize'de demokratik hakkını kullanmak amacıyla basın açıklaması yapmakta olan, derneğimizin de içinde bulunduğu demokratik kitle örgütlerinin temsilcileri kışkırtıldığına inandığımız marjinal bir grup tarafından saldırıya uğramış ve canlarını kurtarmak için ADD Rize şube binasına sığınmışlardır.

Olayların vahim sonuçlar doğurabileceğini bilmesi gereken Rize Valiliği ve Emniyet yetkilileri iç savaş çığırtkanlığı yapanları haklı çıkartırcasına yeterli güvenlik önlemleri almayarak, toplanan saldırgan grubu dağıtmamış, gece geç saatlere kadar DKÖ temsilcilerinin özgürlükleri kısıtlanmış, ülke genelindeki demokratik haklarını kullanan sırtlarında sırt çantası, ellerinde su şişesi bulunanlara gaz bombası ve tazyikli su sıkan güvenlik görevlileri, saldırganlara neredeyse çiçek atmıştır. Bundan cesaret alan saldırganlar onların gözü önünde ADD şube binasını taşlayarak cam ve çerçeveleri kırmışlar, hakaretler yağdırmışlardır.
Bin yıllardır huzur içinde yaşayan halkımızı birbirine bağlayan ve esas olarak millet olmaktan gelen köklü bağlarımız, başbakanın söylemleriyle zedelenmeyecek denli sağlamdır.
Atatürkçü Düşünce Derneğini ve Atatürkçüleri, bu kışkırtmalara kulak asmadan ve alet olmadan demokratik tepkilerini göstermekten kimse alıkoyamayacaktır.
Hükümeti, devletin valilerini, emniyet müdürlerini yurdun bütün kesimlerinde eşit davranmaya, orantısız güç kullanmaktan vazgeçmeye, halkın “hükümet istifa” seslerine kulak vermeye çağırıyoruz.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Atatürkçü Düşünce Derneği
Genel Merkezi

 

   

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 3549 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • 6 yıl önce

    O yüzde 50 den biri olarak evet zor tutuyoruz ama biz sizlerngibi dış güçlerin uşağı olmaz hakkımızı polise söverek kamu malına zarar vererek değil demokratik yollarla veririz hak ve özgürlüklerden bahseden tek Atatürkcü kendiniz zanneden sizler başörtüsü için meydanlara çıkanlara polisle sataşmadan hukuk çerçevesinde hakkını arayanlar kızlarımıza nedennses çıkartmadınız? 22 den sonra bira almak özgürlüğün kısıtlanmasıysa başörtüsü insanın kendi özgür iradesi değilmidir?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Turgutluspor 3'te 3 istiyor!
Turgutluspor 3'te 3 istiyor!
Turgutlu’nun tek kadın muhtarına ‘Kadın Hakları Günü’ kutlaması
Turgutlu’nun tek kadın muhtarına ‘Kadın Hakları Günü’...