Reklam
Reklam

82 yaşında, ilk kez Kadınlar Günü kutladı

Reklam
Reklam
82 yaşında, ilk kez Kadınlar Günü kutladı
09 Mart 2016 - 12:50

82 yaşında, ilk kez Kadınlar Günü kutladı

MANİSA'nın Selendi İlçesi Terziler Mahallesi'nde yaşayan ve 87 yaşındaki engelli eşine bakan 82 yaşındaki Zeliha Kırlı, ilk Kadınlar Günü kutlamasını Kaymakam Hakan Güner'in ziyareti sayesinde yaptı.

 Selendi Kaymakamı Hakan Güner, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde 87 yaşındaki engelli eşine bakan 82 yaşındaki Zeliha Kırlı'yı Selendi'nin Terziler Mahallesi'ndeki evinde ziyaret etti. Zeliha Kırlı, Kadınlar Günü'nü ilk kez kendisini ziyaret eden Kaymakam Güner'den duyduğunu söyledi. Kadınlar için böyle bir gün olduğunu daha önce bilmediğini kaydeden Kırlı, hayatında aldığı en güzel hediyenin kendisine verilen bu çiçek olduğunu ifade etti. Kırlı, "Hiç kimsemiz yok bizim. Bir Allah'ımız birde devletimiz var. Allah devletimize zeval vermesin" dedi.

 Terziler Mahallesi'nde yaşayan şehit annesi Cemile Çimen'i de ziyaret eden Kaymakam Hakan Güner, 1993 yılında şehit düşen Jandarma Er Ekrem Çimen'in annesi Cemile Çimen'in de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı. 

 Kadınların aile kurumunun temel taşı, milletin baş tacı olduğuna dikkat çeken Kaymakam Güner, "Kurtuluş Savaşı'nda vatanımızın bağımsızlığı için erkeğiyle cepheden cepheye koşan Türk kadını, Cumhuriyetimizin kurulmasıyla birlikte, toplumsal yaşamda yerini almıştır. Kadınlarımıza ne kadar güzel fırsatlar sunabilirsek, toplum olarak o oranda güçleneceğimiz inancındayım. Dünyanın en gelişmiş ülkelerinde olduğu gibi kadınların maruz kaldığı şiddet halen önemli bir sorun olarak karşımızda duruyor. Kadınlarımıza yönelik ayrımcı, dışlayıcı ve şiddet içeren uygulamalar sona erdirilebildiğinde, geleceğe daha da güvenle bakabileceğimiz muhakkaktır" diye konuştu. DHA

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 6874 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum