Reklam
Reklam

77 yaşındaki adamın azmi örnek oluyor

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde yaşayan 77 yaşındaki İzzettin Alan, her sabah tarihi şadırvan çarşısına gelerek, güvercinleri elleriyle besliyor. Alan: " bunu Allah rızası için yapıyorum, onların karnı aç, her gün 3 kg buğday atıp onları izliyorum"

Reklam
77 yaşındaki adamın azmi örnek oluyor
18 Kasım 2020 - 16:42 - Güncelleme: 18 Kasım 2020 - 17:02
 77 yaşındaki adamın azmi örnek oluyor

Turgutlu ilçesinde yaşayan 77 yaşındaki İzzettin Alan, her sabah tarihi Şadırvan Çarşısı'na gelerek, güvercinleri elleriyle besliyor. Alan: "Bunu Allah rızası için yapıyorum, onların karnı aç. Her gün 3 kilogram buğday atarak onları izliyorum." 
 

MANİSA'nın Turgutlu ilçesinde Kurtuluş Mahallesinde ikamet eden 77 yaşındaki İzzettin Alan, her sabah evinden yaya olarak gelip 2 kilometre uzaklıktaki Şadırvan Meydanında kendisini bekleyen güvercinleri elleriyle besliyor. Güvercinlerin aç kaldığını düşünen Alan, bir yıldır her sabah evinden yaya olarak geldiği tarihi Şadırvan meydanındaki ağaçlarda ve elektrik kablolarında tüneyen güvercinlerin karnını doyuruyor.  Ben bunu Allah için yapıyorum. Çünkü onların karnı aç. Her gün 3 kilogram buğday atıyorum, onları izliyorum" diye konuştu.
Şadırvan Meydanında bulunan esnaf ise açıklamasında, yaşlı amcanın her gün yağmur - çamur demeden çarşıya gelip kuşları yemlediği ve onu görenlerin de zaman zaman yem alarak kuşlara attığını söyledi.

Doğan ÇİZMECİ
 
DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 6334 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum