Reklam
Reklam

54 ağacına dallarını keserek zarar verdiler (VİDEO)

Turgutlu İlçesinde, 57 yaşındaki emekli polis Hüseyin Koluaçık’ın 2.5 dönüm alan içinde yetiştirdiği 51’i zeytin olan 54 ağacına, dalları kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kesilerek zarar verildi. Kulübesinin camları da kırılan Koluaçık, gördüğü manzara karşısında şoke olduğunu, o gece uyuyamadığını dile getirdi.

Reklam
12 Ekim 2020 - 12:49 - Güncelleme: 12 Ekim 2020 - 14:11

54 ağacına dallarını keserek zarar verdiler
 
 
MANİSA’nın Turgutlu İlçesinde, 57 yaşındaki emekli polis Hüseyin Koluaçık’ın 2.5 dönüm alan içinde yetiştirdiği 51’i zeytin olan 54 ağacına, dalları kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kesilerek zarar verildi. Kulübesinin camları da kırılan Koluaçık, gördüğü manzara karşısında şoke olduğunu, o gece uyuyamadığını dile getirdi.
            Geçtiğimiz gün bir takım işleri için Edirne’ye giden emekli polis Hüseyin Koluaçık, kendisine gelen telefonla neye uğradığını şaşırdı. Koluaçık’ın, Yeni Osmancık Yolu’nda Arap Çeşmesi Mevkii’ndeki yerine gelen kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, 2.5 dönüm alan içinde yıllarca emek vererek yetiştirdiği 51 zeytin ağacı, 1 limon ağacı, 1 ceviz ağacı ve 1 muşmula ağacını, dallarını keserek zarar verdiler. Kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, ardından kendisinin araç – gereçlerini koyduğu kulübesinin kapısını zorladılar, camını kırdılar. Telefon üzerine Edirne’den dönen Koluaçık, gördüğü manzara karşısında yıkıldı. Ağaçlarının dallarından kesildiğini gören Koluaçık, bin TL’ye varan zararın oluştuğunu söyledi.
            Kimseden şüphelenmediğini belirten Koluaçık, savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu. Koluaçık yaptığı açıklamada: “Salıyı çarşambaya bağlayan gece Edirne’ye gittim. Sabahında telefonla uyandım. Hamza arkadaşım, ‘senin ağaçlarını kesmişler’ dedi. İnanamadım, başka bir arkadaşa söyledim. O da benim buraları dolaştığında ağaçların kesildiğini söyledi. Ben de dayanamadım, geri döndüm. Manzarayı görmek istemedim. Gece uyuyamadım. Sabah geldim, gördüm, şoke oldum. Savcılığa giderek suç duyurusunda bulundum, durumu anlattım. Orman işletme ile de davalığım dedim. ‘Tamam böyle bu mala zarar verme olamaz’ dedi. Savcım beni anlayışla karşıladı. İfademi aldı. Olay yeri inceleme ekipleri gelerek işlemlerini yaptı. Kimseden de şüphelenmiyorum. Diyeceğim başka bir şey yok. Bir de 2 yaşında meyve ağacım vardı, onu kesmişler, kulübenin camını kırmışlar. Zararım çok büyük.” dedi. 

Nurullah ÇANKAYA

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 9951 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • sade vatandaş
    1 hafta önce
    Geçmiş olsun.Çorak araziyi bayağı ihya etmiştin.Tam meyveye duracak çağa gelmişlerdi.