Reklam
Reklam
Reklam

52 yaşındaki bağışçının organları 3 kişiye hayat verecek

Reklam
52 yaşındaki bağışçının organları 3 kişiye hayat verecek
21 Haziran 2016 - 17:57

52 yaşındaki bağışçının organları 3 kişiye hayat verecek

MANİSA'nın Salihli İlçesi'nde meydana gelen trafik kazasında ağır yaralanan ve Manisa Devlet Hastanesi'nde beyin ölümü gerçekleşen 52 yaşındaki donörün 2 böbrek ve karaciğeri bağışlandı. 

Salihli İlçesi'nde bir hafta önce yaşanan trafik kazasının ardından Manisa Devlet Hastanesi'ne ağır yaralı olarak sevk edilen ismi açıklanmayan 52 yaşındaki bağışçının, 1 hafta süren yaşam savaşı dün (pazartesi) saat 16.00'da sona erdi. Manisa Devlet Hastanesi Organ Nakli Birimi Koordinatörü Önder Yıldırım, aile ile görüşüp organ nakline ikna etti. 4 saatlik bir ameliyatla 2 böbrek ve karaciğerin alındığını belirten Yıldırım, organların İzmir Kent Hastanesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'ne gönderildiğini söyledi. Organların üç hastaya hayat vereceğini dile getiren Yıldırım, ailenin organ bağışı yapan kişinin isminin açıklanmasını istemediğini belirterek, yakınların ailelere baskı yapabildiğini söyledi. Yılbaşından bu yana Manisa Devlet Hastanesi'nde 3 beyin ölümünden 2 tanesinin organlarının bağışlandığını kaydeden Yıldırım 2007 yılından bu yana da hastanede beyin ölümü gerçekleşen 28 kişiden 14'ünün organlarının bağışlandığını sözlerine ekledi. dha

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 3766 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum