Reklam
Reklam

2000 Akasya Ağacı Toprakla Buluştu

Turgutlu ilçesinin kırsal mahallerinden Yukarı Bozkır  ve sınır komşusu Catalköprü Muhtarlığım ile Turgutlu Orman İşletme şefliği işbirliği ile Çatalköprü ile Yukarı Bozkır Mahallesi Karadizli yol ayrımı boyunca toplam 2000 ağaç akasya ağacı dikimi yapıldı.

Reklam
2000 Akasya Ağacı Toprakla Buluştu
26 Ocak 2020 - 17:50 - Güncelleme: 26 Ocak 2020 - 19:43

2000  akasya ağacı toprakla buluştu

Manisa’nın Turgutlu ilçesine bağı kırsal mahallerinden  Yukarı Bozkır  ve sınır komşusu  Catalköprü Muhtarlığı ve Turgutlu Orman İşletme şefliği işbirliği ile Çatalköprü ile Yukarı Bozkır Mahallesi Karadizli yol ayrımı boyunca toplam 2000  akasya ağacı dikimi yapıldı.

“Peygamber efendimizin;  ‘ Kıyametin kopacağını bilseniz bile fidan dikin  ‘  hadisine layık olmaya çalışıyoruz diyen Yukarı Bozkır  Mahalle Muhtarı  Mustafa Yılmaz   “Bu etkinlikte katkısı olan hemşerimiz Sayın Muğla Orman Bölge Müdür Yardımcısı  Ahmet Dursun, Sayın Manisa Orman İşletme Müdürümüz İlker Özdemir, Sayın Turgutlu Orman İşletme Şefi Engin Çar ile, çok kıymetli muhtar arkadaşlarıma, ihtiyar heyetindeki ekip arkadaşlarıma, köyümüzden katkı sağlayan başta ağaç sevdalısı halamın oğlu Ali Arı  ve bütün köylülerim ile, bizlere ve emek veren herkese bulgur pilavı ayran ikramı yapan köyümün ege tabiriyle gadınları , benim de bir ağacım olsun deyip gelip fidan diken herkese, köyümüz kahvecilerine, ormancı adayı gençler ve köyümün delikanlılarına, il dışında olup kalpleri bizimle olan bütün Yukarı Bozkırlı köylülerime Muhtarlığım adına sonsuz teşekkürlerimi sunarım”dedi.

TUNCEL YILMAZ

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 2664 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum