• Reklam
Zirve Dağcılık’tan iki farklı etkinlik
Reklam

Zirve Dağcılık’tan iki farklı etkinlik

Zirve Dağcılık Turgutlu Şubesi’nin iki sporcusu  M.Lütfi Bıkmaz ve Semih Çolak  Antalya’da, TODOSK ‘un gerçekleştirmiş olduğu 12. Kış Dağcılığı Şenliği’nde 3070 metrelik Kızlarsivrisi zirve tırmanışını başarıyla gerçekleştirdi.

Reklam
13 Mart 2018 - 13:49

Zirve Dağcılık’tan iki farklı etkinlik

   ZİRVE Dağcılık Turgutlu Şubesi  katılımcılarına yine keyifli bir haftasonu yaşattı.

   Tire’deki Kaplan Dağı faaliyeti için erkenden yola çıkan yaklaşık 50 zirveci Derekahve’de içilen çayların ardından  A(yavaş) ve B(hızlı) olmak üzere iki gruba ayrıldı.Bir grup katılımcı da Tire’yi gezmek için şehir merkezinde kalmayı tercih etti.B grubu Osman Tuğrul rehberliğinde hızlıca ilerlerken A grubu da Cihan Akbaş öncülüğünde daha yavaş bir tempoyla yürüyüşe başladı.Kaplan Dağı’na bahar gelmiş adeta.Papatyalar, laleler açmış, otlar yeşermiş ; doğa uyanmış.

   B grubu 1100 metrelik zirve yürüyüşünü başarıyla gerçekleştirirken A grubu dağın eteklerinde yaklaşık 13 km.lik güzel bir faaliyet yaptı.İki  grup kararlaştırılan saatte, güne  başladıkları yerde yürüyüşü sonlandırdılar.Saat 16:30 a kadar serbest zamanda  Tire ‘de dolaşan ve keyifli vakit geçiren katılımcılar neşe içerisinde dönüş yoluna geçtiler.

   Aynı zamanda bu haftasonu Zirve Dağcılık Turgutlu Şubesi’nin iki sporcusu  M.Lütfi Bıkmaz ve Semih Çolak  Antalya’da, TODOSK ‘un gerçekleştirmiş olduğu 12. Kış Dağcılığı Şenliği’nde 3070 metrelik Kızlarsivrisi zirve tırmanışını başarıyla gerçekleştirdi.Kendilerini tebrik  eder başarılarının devamını dileriz.

    Zirve Dağcılık bu haftasonu bölgemizin yüksek dağlarından olan Kel Dağ’a çıkacak.Ayrıntılı bilgiye https://www.facebook.com/events/1984014675249963/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Nurullah ÇANKAYA
Bu haber 1388 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çay fiyatını müşterinin 'nezaketi' belirliyor
Çay fiyatını müşterinin 'nezaketi' belirliyor
Kırdar ailesinin acı günü
Kırdar ailesinin acı günü