Turgutlu muhtarları hayret içinde!

Turgutlu muhtarları hayret içinde!

Muhtarlardan Ak Parti Turgutlu teşkilatına: “Köprü ve araç olarak görüldüğümüz göz önünde”

Reklam
12 Ağustos 2017 - 22:12 - Güncelleme: 13 Ağustos 2017 - 22:15

Turgutlu muhtarları hayret içinde!

Muhtarlardan Ak Parti Turgutlu teşkilatına: “Köprü ve araç olarak görüldüğümüz göz önünde”

TURGUTLULU muhtarlar, muhtarlarla istişare ettiğini öğrendikleri Adalet ve Kalkınma Partisi Turgutlu İlçe Başkanı Mürşit Gedizli’nin kendileriyle herhangi bir toplantı ve istişare yapmadığını ve hayretler içerisinde kaldıklarını belirttiler. Muhtarlar Derneği Başkanı Avni Gürel, Ak Parti Turgutlu İlçe Teşkilatı tarafından kendilerinin köprü ve araç olarak görüldüğünün göz önünde olduğunu dile getirdi.

                  Turgutlulu muhtarlar, mahalle sakinlerinden gelen istek ve önerileri görüşmek ve çözüme kavuşturmak için toplandı. Turgutlu Muhtarlar Derneği’nin düzenlediği toplantı Bulvar Restoran’da yapıldı. Derneğe üye 55 muhtardan 44’ü toplantıya katıldı. Muhtarlar Derneği Başkanı Avni Gürel, vatandaşlardan kendilerine gelen talepleri ve sorunları alarak çözümü için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ileteceklerini belirtti.

                  Çoğu muhtar elektrik sıkıntısı ve faturaların yüksek gelmesinden dert yanarken, bazı muhtarlar da ilçe tarım tarafından gelen evrakların doldurulması konusunda sorun yaşadıklarını kaydetti. Bazı muhtarlar da askeriyede ve poliste personel eksikliği olduğunu, devlet hastanesinde kalp ve damar ile yoğun bakımda doktor atanması beklediklerini dile getirdi.

                  Muhtarlar Derneği Başkanı Avni Gürel, Turgutlu Ak Parti Teşkilatı Başkanının muhtarlarla toplantı yaptığını öğrendiklerini belirterek, “Biz Turgutlu muhtarları olarak hayretler içerisinde kaldık. Bizimle herhangi bir toplantı ve istişare yapılmadı.” dedi. Gürel yaptığı açıklamada: “04 Temmuz’da başlayan Ak Parti Turgutlu İlçe Teşkilatı kongre sürecinin 19 Ağustos Cumartesi saat 14.00’te yapılacak kongreyle tamamlanacağını yerel basınımızda yapılan haber ve duyurulardan öğrenmiş bulunmaktayız.

Ak Parti Genel Başkanı, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın halkımız tarafından seçimle işbaşına geldiği günden bu yana ülkemizin her bölgesinden muhtarlarla yaptığı istişare ve bilgilendirme toplantıları ve millete hizmet noktasındaki birlikte hareket etme özverisi bizler için bir onur vesilesi olmuştur. Turgutlumuzun 61 mahallesinde görev yapan muhtarlar olarak bizler de siyaseten olmasa da devlet ve millet kucaklaşması ve uyumu hasebiyle yapılacak olan kongreden çıkacak olan sonucu yakından takip ederek bu konudaki görüş ve önerilerimizi Turgutlu kamuoyuyla paylaşmamızın gerekliliğine inanıyoruz.

                  Her birimiz seçilmiş muhtarlar olarak vatandaşlarımıza daha iyi hizmet etmenin yollarını aramakta, bu konuda devletimizin ve hükümetimizin sunduğu tüm olanakları kaliteli dürüst ve adil bir şekilde milletimize bir an önce ulaştırmanın gayreti içerisindeyiz.

                  Geçtiğimiz gün içerisinde basından öğrendiğimiz üzere Turgutlu Ak Parti İlçe Başkanının biz muhtarlarla istişare ettiğini öğrendik. Ne yazık ki hangi muhtarlarla veya hangi ilçenin muhtarları ile istişare ettiğini bilmek istiyoruz. Biz Turgutlu muhtarları olarak hayretler içerisinde kaldık. Bizimle herhangi bir toplantı yapılmadı. Görevlerimize seçildiğimiz günden bu yana hükümetin gücünü muhtarlar olarak Ak Parti Turgutlu İlçe Teşkilatı ve Başkan Mürşit Gedizli’den göremedik. Ama Cumhurbaşkanımız biz muhtarlara gösterdiği özveriyi aynı siyasi partinin ilçe teşkilatından göremedik. Bu sebeple ilçe teşkilatı tarafından biz muhtarlar köprü ve araç olarak görüldüğü göz önündedir. Biz muhtarlar olarak basın yolu ile bu sıkıntıyı kamuoyuna bildirme zaruriyeti doğduğundan vatandaşlarımızın bilgilerine sunuyoruz.” İfadelerini kullandı.

                  Gürel ayrıca, “Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan'ın, göreve ilk başladığı günden buyana Cumhurbaşkanımızın özverisini ve sevgisini burada bizlere hissettirdiği açık olarak belli. Bu manada da Kaymakamımıza teşekkürlerimizi sunarız.” Dedi. Nurullah ÇANKAYA

Kaynak: Nurullah ÇANKAYA
Bu haber 8119 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
11 polis ve 1 memur görevlerine döndü
11 polis ve 1 memur görevlerine döndü
Müteahhidin 60 bin lirasını gasp eden zanlı tutuklandı
Müteahhidin 60 bin lirasını gasp eden zanlı tutuklandı