• Reklam
Turgutlu’da huzur operasyonu
Reklam

Turgutlu’da huzur operasyonu

MANİSA’nın Turgutlu İlçesi’nde Suriyeli şahısların kontrolü, aranan şahıslar ve Narkotik hedefli olarak gerçekleştirilen huzur operasyonunda çeşitli suçlardan aranan 3 şahıs yakalanarak gözaltına alınırken, Manisa iline kayıtlı olmayan 12 Suriye uyruklu aileye Manisa Valiliğinin ilgili genelgeleri gereğince gerekli tebligatlar yapıldı.

Reklam
01 Kasım 2017 - 10:06

Turgutlu’da huzur operasyonu

MANİSA’nın Turgutlu İlçesi’nde Suriyeli şahısların kontrolü, aranan şahıslar ve Narkotik hedefli olarak gerçekleştirilen huzur operasyonunda çeşitli suçlardan aranan 3 şahıs yakalanarak gözaltına alınırken, Manisa iline kayıtlı olmayan 12 Suriye uyruklu aileye Manisa Valiliğinin ilgili genelgeleri gereğince gerekli tebligatlar yapıldı. Ekiplerin huzur operasyonunu görüntüleyen bir yerel gazetede çalışan basın mensubu emniyete yardımcı olarak Suriyelilerin tercümanlığını yaptı.                      

Turgutlu’da, salı gecesi Manisa İl Emniyet Müdürlüğü, diğer İlçe Emniyet Müdürlükleri ve Turgutlu İlçe Jandarma Komutanlığı’nın da destek verdiği huzur operasyonu gerçekleştirildi. Operasyonda 1 İl Emniyet Müdür Yardımcısı, 6  Emniyet Müdürü, 1 emniyet amiri, 1 Baskomiser, 5 Komiser yardımcısı, 3’ü başpolis olmak üzere 230 polis, İlçe Jandarmadan ise 3 rütbeli, 4 er, 1 jandarma trafik timi, 1 asayiş timi görev aldı.

İlçede mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanarak meydana gelebilecek olayların önlenmesi, aranan şahısların yakalanması, suç aletlerinin ele geçirilmesi, genel asayiş yönünden gerekli kontrollerin yapılması amacıyla Bulvar Bölgesi ile Atatürk, Mustafa Kemal, Yıldırım, İstasyonaltı mahallelerinde 47 umuma açık işyeri kontrol edilerek 1242 şahsın GBT sorguları yapıldı. Hırsızlık, suç eşyası satın alma, alkol ve uyuşturucu etkisi altında araç kullanma suçlarından aranan 3 şahsın yakalanarak gözaltına alındığı öğrenildi.

Suriye uyruklu şahıslara yönelik 15 noktada yapılan kontrollerde ise 75 Suriye uyruklu şahıs kontrol edildi. Manisa iline kayıtlı olmayan 12 Suriye uyruklu aileye Manisa Valiliğinin ilgili genelgeleri gereğince gerekli tebligatları yapıldı. Operasyonu görüntüleyen bir basın mensubu emniyete de, Suriyelilere tercümanlık yaparak destek oldu. Nurullah ÇANKAYA

Kaynak: Nurullah ÇANKAYA
Bu haber 8625 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Döne'nin cinayet zanlısı teslim oldu
Döne'nin cinayet zanlısı teslim oldu
Turgutluspor'da yönetim görev bölümü yaptı
Turgutluspor'da yönetim görev bölümü yaptı