Turdak, Lidya, Altının Yolu parkurunda

Turdak, Lidya, Altının Yolu parkurunda

    Turdak, Lidya, Altının yolu  parkurunda yürüyüş ve işaretleme çalışması yaptı.

23 Kasım 2017 - 15:33 - Güncelleme: 25 Kasım 2017 - 12:41

Turdak, Lidya, Altının Yolu parkurunda.

                Turdak, Lidya, Altının yolu  parkurunda yürüyüş ve işaretleme çalışması yaptı.

                Manisa’nın seçkin Dağcılık Kulüplerince parça parça hazırlanan  ve Kula Sandal köyünden başlayıp Salihli sınırları içinden geçtikten sonra Ahmetli, Turgutlu, Kemalpaşa, Spil Dağı, Yunt Dağında Aigai de bitecek olan yaklaşık 500 km uzunluğunda olacak  “Lidya-Altının Yolu” parkurları ilgili kulüplerce yürünüp işaretlenmeye başlandı.  Turdak Kulübü Dağcıları, kendilerine düşen, bu pazar Projenin Turgutlu ayağında olan  Çıkrıkçı-Küpyar-Yukarıbozkır-Çatalköprü  arasında 14 km’lik parkurda belirleme ve işaretleme çalışması gerçekleştirdi.

                Gece yağan ancak gündüz güneşli ve  ılık bir havada  çıkrıkçı köyünde  Yarbaşı Kahvesinde kahvaltı yapıldıktan sonra saat 08.15 ta Karanfil Deresi takip edilerek  çevrede “Domuz Uçuran” yarlarının tek geçişi “Kapıcık”tan geçilip 650 m. rakımlı  Küpyar tepesine çıkıldı. Buradan Harita tepeden Kabaağaç gediği- Merçemliyer Deresinden  Yukarı Bozkır  Köyünde Çay Molasından sonra Çatal köprü köyüne varıldı.  5,30  saat süren bu etkinlikte parkur CPRS kayıtları alındı, işaretlemeler yapıldı.

                Turdak gelecek pazara  etkinliğin; Güney köy, Oyukbaşı, Beşik kaya, Karaoluk Köyü- Sivrice tepesinden Çıkrıkçı Köyüne inerek gerçekleştirecek.HABER MERKEZİ

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Kaynak: Nurullah ÇANKAYA
Bu haber 2509 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yitirdiklerimiz
Yitirdiklerimiz
Başkan Sezer: ‘Hakemden puanı kurtardığımız için Allah’a şükür ediyoruz’
Başkan Sezer: ‘Hakemden puanı kurtardığımız için Allah’a...