Turdak 14. kuruluş yıldönümünü erken yılbaşıyla kutladı

Turdak 14. kuruluş yıldönümünü erken yılbaşıyla kutladı

Turgutlu Kaya Magnesia Otel'de bir araya gelen kulüp üye ve dostları canlı müzik eşliğinde gecenin geç saatlerine kadar eğlenip pazar günü de tescillenmiş Turdak parkurundan Dalbahçe, Küpyara gidip geldiler.       

28 Aralık 2017 - 14:42 - Güncelleme: 01 Ocak 2018 - 23:09

Turdak 14. kuruluş yıldönümünü erken yılbaşıyla kutladı

Turdak Dağcılık Kulübü kalabalık katılımla 14. Kuruluş yıldönümünü Erken Yılbaşı kutlamasıyla çakıştırdı. Turgutlu Kaya Magnesia Otel'de bir araya gelen kulüp üye ve dostları canlı müzik eşliğinde gecenin geç saatlerine kadar eğlenip pazar günü de tescillenmiş Turdak parkurundan Dalbahçe, Küpyara gidip geldiler.                      

Kulüp Başkanı Celalettin Ölgün, yemekli eğlence etkinliği açılış konuşmasında şunları söyledi. “2004 yılı Aralık ayında etkinliklerine başlayan Kulübümüz hepimizin katkı ve destekleriyle ilkelerinden ödün vermeden bu günlere geldi. Bu gün bir araya gelebiliyor, birlikte yürüyüp, birlikte bir duruş sergiliyor, birlikte gülüyor birlikte ağlıyorsak hepimizin ortaya koyduğu bir özverinin sonucudur.
Turdak, artık sadece Turgutlu için değil; Gösterdiği çaba, katıldığı etkinlikler, bu etkinliklerde yarattığı fark ile tüm Dağcılık Kulüplerinin bildiği, tanıdığı, Turdak adını duyunca gıpta ile söz ettiği bir Kulüptür. 

Bu konuma gelmek, adı hep olumlu çalışmalarla anılıyor olmak bizim için bir gururdur. Peki… Neler yaptık bu uğurda? Neleri göze aldık, neleri gözden çıkardık?  Öncelikle insan ayrımı yapmadık. Herkesin görüşünü önemseyip dikkate aldık.  Cıvıklığa, kötü niyetlere izin vermedik. Siyaseti aramıza sokmadık. Pazar demedik, uyku demedik. Soğuk, sıcak, yağmur, kar var, erken kalkılıyor demedik.

Hep kendimizden bir şeyler vererek yollara düştük, Dağlara koştuk. Nerede bir etkinlik var, orada olduk. Düğünlerimizde  Acı günlerimizde birbirimize destek olduk. Kastamonu’da Şerife bacıların, Çanakkale, Samsun, Kocatepe’de Atamızın ayak izlerine basma onurunu defalarca yaşadık.  Ağrı’da, Hasan dağı, Erciyes, Latmos ve Kaz Dağlarında dağ, Antalya’da Rafting, Erfelek te Şelale, Bolu da göl Likya, Via Sebasta,  Karya’da yol olduk, çadır olduk,

Kamp olduk. Birbirimizle suyumuzu, aşımızı, giysilerimizi, sevgilerimizi paylaştık. Bisiklet olup yolara koyulduk, İzleyici olup Tiyatroları doldurduk. Ama bilin ki; Turdak  olarak biz sevginin, saygının yanında olduk. Böylece 13 yılı devirdik. 
Bundan sonra da daha güzel etkinliklere koşacağız." dedi

Turdak Kulübü sporcuları Pazar günü de 14 km'lik Konutlar-Dalbahçe-Küpyar parkurunda yürüyüş etkinliği gerçekleştirdiler. Önümüzdeki Pazar Ahmetli, Dereköy- Çıplakdeğirmen-Akçapınar Gürlevik arasında yürüyüş gerçekleştirecekler. Nurullah ÇANKAYA

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Kaynak: Nurullah ÇANKAYA
Bu haber 2423 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaçak içki imalatına 7 gözaltı
Kaçak içki imalatına 7 gözaltı
Turgutluspor 1461 Trabzon deplasmanında
Turgutluspor 1461 Trabzon deplasmanında