TURÇEP’in odalar ve siyasi partilerle görüşmeleri devam ediyor

TURÇEP’in odalar ve siyasi partilerle görüşmeleri devam ediyor

Reklam
13 Şubat 2018 - 13:24

TURÇEP’in ZİYARETLERİ SÜRÜYOR

Çaldağı’nda madenle ilgili yapılacak bilirkişi keşfine yönelik çalışmalarını sürdüren TURÇEP’in odalar ve siyasi partilerle görüşmeleri devam ediyor. Bugünden itibaren de köy ziyaretlerinin başlayacağı açıklandı.

CHP ve SP’den sonra MHP ile de görüşüldü

Geçtiğimiz hafta başından itibaren Çaldağı’ında madenle ilgili yapılacak bilirkişi keşfine hazırlık çalışmalarına başlayan TURÇEP, bu hazırlıkların yanı sıra ayrıca oda ve siyasi partilerle de görüşmelerini sürdürüyor. Oda ziyaretlerine önce TUTSO ve Ticaret Borsası ile başlayan TURÇEP, bu ziyaretlere siyasi partilerle görüşmeleri de dahil etti. Önce CHP ve ardından Saadet Partisi’ni ziyaret ederek ilçe yöneticileri ile yapılan görüşmelerin ardından TURÇEP’in durağı MHP oldu. MHP ilçe binasında İlçe Başkanı Orhan Sayan’la görüşerek çeşitli bilgilendirmelerde bulunan TURÇEP Heyeti, bu görüşmeler ve ziyaretler sırasında ayrıca madene karşı 10 yıldır sürdürülen çevreci mücadelenin bilimsel ve hukuksal süreçleri ile bugün gelinen aşama konusunda da bilgilendirmelerde bulunuyor.

Bu madeni kesinlikle çalıştırmayacağız

Çalışmaları hakkında bilgi veren TURÇEP, oda ve siyasi partilerle görüşme ve ziyaretlerin süreciğini kaydederken, ayrıca bugünden itibaren de köy ziyaretlerinin başlayacağı bilgisini verdi. Açıklamasında madenin hiç kimse tarafından istenmediğini ve kapatılmasının istendiğini belirten TURÇEP, “Bu madeni ne pahasına olursa olsun çalıştırmayacağız. 19 Şubat’taki keşif gününde de bu tavrımızı açıkça ortaya koyarak, bilirkişi ve hakime ÇED raporunun iptal edilmesi ve madenin kapatılmasını istediğimizi söyleyeceğiz. Bugüne kadar yaptığımız görüşmelerde de hem odaların hem de siyasi partilerin görüşleri ile vatandaşlarımızın görüşleri bu yönde. Bu oda ve partileri temsil eden bir platform olarak  19 Şubat keşif gününe de bu şekilde hazırlanıyoruz” dedi.METİN SERT

Kaynak: METİN SERT
Bu haber 1912 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alt geçitte karşı şeride geçti: 2 yaralı
Alt geçitte karşı şeride geçti: 2 yaralı
Huzurevindeki yaşlılara üretken yaşam için kurslar açıldı
Huzurevindeki yaşlılara üretken yaşam için kurslar açıldı