Şu adam kim ya, fotoğrafını çekin de tanıyalım

Şu adam kim ya, fotoğrafını çekin de tanıyalım

Reklam
09 Ağustos 2017 - 14:22

MANİSA Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında, 2013 öncesi emlak vergileri görüşülürken, MHP'li üyeler ile AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Çerçi arasında sert tartışmalar yaşandı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısı, Kültür Merkezi Meclis Salonu'nda yapıldı. Toplantıda gündem maddelerinde sona gelindiğinde AK Partili Grup Başkanvekili ve Yunusemre Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Çerçi, 2013 öncesi emlak vergilerinin Büyükşehir Belediyesi tarafından alındığına ilişkin vatandaşların kendilerini bildirdiğini söyleyip, bu konuda ilgili birimden bilgi istedi.

Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanı Ahmet Uluturhan ise Manisa Belediyesi döneminden kalan emlak vergisi borçlarının 2014 yılında birinci taksidinin Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsil edildiğini belirtti. Uluturhan, 2. taksidinin ise ilgili ilçe belediyesinin tahsil etmeye başladığını, bunun da İçişleri Bakanlığı genelgesi doğrultusunda yapıldığını ifade etti. Manisa Belediyesi döneminden kalan alacakların ise Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsil edildiğini belirten Uluturhan, "Yunusemre Belediyesi'nin bu konuyla ilgili başvurusu vardı, belediyemize müfettiş geldi. 1 ay boyunca inceleme yaptı. Yunusemre Belediyesi talep ettiği belgeleri gelip bizden almadı, hala arşivimizde duruyor" dedi.

Büyükşehir Belediyesi bürokratının sözleri üzerine sinirlenen Çerçi ise, belgelerin Büyükşehir Belediyesi tarafından kendilerine ulaştırılmadığını, dijital arşivleri müfettiş aracılığıyla aldıklarını söyledi. Çerçi, bürokrata yönelik, "Şu adam kim ya, fotoğrafını çekin de tanıyalım. Yalan söylüyorsun, yalan söylediğini belgelerle ispat edeceğim" sözleri üzerine ortam gerildi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Cengiz Ergün, Çerçi'ye yönelik uyarılarda bulundu. AK Partili Çerçi'nin ses tonu yükselince MHP'li meclis üyeleri de tepki gösterdi. Bazı üyeler, Çerçi'nin bağırmamasını isteyip, ayağa kalktı. Çerçi de, 'Efe misinizi siz' diyerek AK Parti grubuna 'Kalkın ayağa, kalksanıza" dedi. Bir anda gerilen ortamda AK Partililer ve MHP'liler söz dalaşına girdi. Ardından bazı meclis üyelerinin araya girmesi ve MHP'li Ergün'ün meclis toplantısını kapatması ile gerginlik sona erdi. dha

Kaynak: BASIN BÜLTENİ
Bu haber 6597 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
11 polis ve 1 memur görevlerine döndü
11 polis ve 1 memur görevlerine döndü
Müteahhidin 60 bin lirasını gasp eden zanlı tutuklandı
Müteahhidin 60 bin lirasını gasp eden zanlı tutuklandı