Meslek odalarında seçim heyecanı

Meslek odalarında seçim heyecanı

Ocak ayında başlayacak seçimlerde 13 oda başkanlığı için 27 aday çekişecek.

30 Aralık 2017 - 14:21 - Güncelleme: 01 Ocak 2018 - 23:06

Meslek odalarında seçim heyecanı

Ocak ayında başlayacak seçimlerde 13 oda başkanlığı için 27 aday çekişecek.

TURGUTLU İlçesi’nde bulunan ayrı ayrı esnaf odalarının kayıtlı üyeleri kendilerini yönetecek başkan ve yöneticilerini seçmek için Ocak 2018 ayı içinde sandığa gidecekler. 2014 yılında yapılan meslek odalarının seçimleri kıran kırana yapılmış ve birçok odanın başkanları seçimi kaybederken, birçok odanın başkanlığına da genç başkanlar ve yöneticileri seçilmişlerdi.

4 yıldan beri odalarında başkanlık hizmeti veren başkanlara karşı birçok odada da yeni adaylar ortaya çıkmaya başladı. Berberler Odası Başkanlığı için görevdeki başkan Ercan Karavardar‘ın yanı sıra Metin Değirmenci, Pınar Akbaş, Vala Kulduk, Yalçın Gürbunar, Halil Yıldız da aday olduklarını açıkladılar. Berberler Odası’nın ilk seçimi 16 Ocak 2018 tarihinde yapılacak.

Manavlar Odasında seçim 4 Ocak 2018 günü yapılacak. Görevdeki başkan Necati Gürkıvrak‘ın yanı sıra İsmail Gökgöz ve Arif Ersoy başkanlık da başkanlık için çekişecekler .

Kahveciler Odasının seçimi 17 Ocak 2018 günü yapılacak. Başkanlık için Mehmet Aksabancı Cenk Vatansever ve Refik Kökgül çekişecekler. Tuhafiyeciler Odası Başkanlığı için görevdeki başkan Murat Çiçekci ve İzzet Deveci yarışacaklar. Seçim 11 ocak 2018 tarihinde yapılacak.

Marangozlar Odasının seçimi yeni yılın ilk günü olan 1 Ocak 2018 tarihinde gerçekleşecek Başkanlık için Ali Laleseven ile Ünal Kağba yarışacaklar. Fırıncılar Odasının seçimi 2 Ocak 2018 günü gerçekleşecek. Görevdeki başkan Şahin Ek ile yıllarca oda başkanlığı yapan Rahim Saraç yarışacak.

Bakkallar Odasında ise görevdeki başkan Ergün Çolak da 3 Ocak 2018 tarihinde daha önce başkanlık yapan Ali Ergüleç ile başkanlık için yarışacaklar. Şoförler Odasının seçimi 7 Ocak 2018’de yapılacak. Başkan Gökhan Yörüyen ile Selahattin Baki yarışacak.

Turgutlu’da 5 odada şimdilik görevde bulunan başkanların yapılacak olan seçimlerde karşılarında aday bulunmuyor. Sabri Toker’in başkan olduğu Elektirikciler Odasında seçim 5 ocak 2018’de, Faruk Ulaş’ın başkanlığındaki Tenekeciler Odasında kongre 6 Ocak 2018’de, Selahattin Tekindağ’ın başkanlığındaki Demirciler Odasının seçimi 13 Ocak 2018’de, Yılmaz Kocaerkek başkanlığındaki Ayakkabıcılar Odasının seçimi 26 Ocak 2018’de yapılacak.

Lokantacılar Odasında ise seçimin Şubat 2018 ayı içinde yapılacağı, görevdeki başkan Ali Kırdı’nın yeniden aday olacağı öğrenildi. Seçim tarihleri belli olan kongrelerin ilkinde çoğunluk temin edilememesi halinde 2.kongrelerin bir hafta sonra aynı yerde yapılacağı bildirildi.

Şimdilik 13 meslek odası başkanlığı için 27 başkan adayı gece, gündüz demeden üyelerini dolaşarak kendilerinin seçilmesi için çalışıyor. Tuncel YILMAZ – Nurullah ÇANKAYA

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Kaynak: Nurullah ÇANKAYA
Bu haber 2946 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaçak içki imalatına 7 gözaltı
Kaçak içki imalatına 7 gözaltı
Turgutluspor 1461 Trabzon deplasmanında
Turgutluspor 1461 Trabzon deplasmanında