• Reklam
Kaymakam Turan kahveci esnafından okuma köşesi istedi (VİDEO)

Kaymakam Turan kahveci esnafından okuma köşesi istedi (VİDEO)

Turgutlu Kahveciler Odası’nın düzenlediği istiare toplantısı cuma günü yapıldı. Toplantıya katılan Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan kahvesi esnafından işyerlerinde küçük de olsa okuma köşelerinin yapılmasını istedi. Turan: "Yani kitaplık oluşturmak için ben size her türlü desteği veririm. Söz veriyorum. Yeter ki siz bu işe gönül verin, çünkü Mmodern Türkiye’yi beraber inşa ettik, beraber geliştireceğiz." dedi.

Reklam
14 Temmuz 2017 - 19:42 - Güncelleme: 15 Temmuz 2017 - 17:16

TURGUTLU Kahveciler Odası’nın düzenlediği istiare toplantısı cuma günü yapıldı. Toplantıya katılan Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan kahvesi esnafından işyerlerinde küçük de olsa okuma köşelerinin yapılmasını istedi. Turan: "Yani kitaplık oluşturmak için ben size her türlü desteği veririm. Söz veriyorum. Yeter ki siz bu işe gönül verin, çünkü Mmodern Türkiye’yi beraber inşa ettik, beraber geliştireceğiz." dedi.

"Dilimizi kılıç olmadan kullanmamız lazım"

İstişare toplantısına Turgutlu Belediye Başkanı Av. Turgay Şirin, Turgutlu Kahveciler Odası Başkanı Mehmet Aksabancı, Turgutlu Halk Sağlığı Başkanı Dr. Murat Yücetürk, Turgutlu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Musa Çallı, Turgutlu Belediyesi Zabıta Müdürü Bülent Gökmen, bazı kahveci esnafı ile ilçe esnaf oda başkanları katıldı.

Saat 14.00'de özel bir düğün salonunda başlayan toplantının başlangıcında konuşan Kaymakam Turan: "Bu toplantının amacı sizlersiniz arkadaşlar. Rızkınızı kazanan güzel insanlarsınız. Kahvehane ve kıraathane işletiyorsunuz. Bu toplantının aslı unsurları sizlersiniz. Turgutlu Kaymakamlığı olarak, devlet olarak siz değerli esnafımızdan ziyadesiyle memnunuz. Bizim kahveci esnafımızdan asla şikayetimiz olmadı. Elbette bir aile içinde konuşulması gereken, aksayan hususlar vardır, olacaktır da. Bu da doğaldır. Ama dilimizi kılıç olmadan kullanmamız lazım. Dikkatli ve özenli bir şekilde de meselelere eğilmemiz lazım. İşyerleriniz, bizim yüzümüz gibi traşlı, saçımız gibi traşlı, mis kokulu gibi mekanlarımız güzel olması gerekir." diye konuştu.


BİZİM DE KABUL EDERSİNİZ Kİ DUAYA İHTİYACIMIZ VAR


"Örnek olmamız lazım. O  itibarla temiz olmamız gerekiyor. Müslüman temiz olmalıdır." diye sözlerini sürdüren Turan: "Türk insanı temiz olmalıdır, esnaf temiz olmalı. Evi de temiz olmalı, dili de temiz olmalı. Yunus gibi, "eline, diline, dinine sahip ol' dediği gibi temiz olmamız gerekiyor değerli arkadaşlarımız. Çünkü müşteri bakar, gelir selamını verir, levhasına bakar, sandalyesine bakar, masanın örtüsüne bakar ya memnun olur, Allah razı olsun’ der, huzur içinde çayını yudumlar, sadece parasını bırakmaz, bir de dua bırakır gider. Bizim de kabul edersiniz ki duaya ihtiyacımız var. Hepimiz elbette rızkımızı kazanıyoruz çok şükür. Bu genel kurul toplantısından sonra Turgutlu kahveciler esnafının bizlerin de desteği ile varsa eksiklerini tamamladıktan sonra hizmetinin daha da artacağına inancım tam." dedi. 

OKUMA KÖŞESİ İSTEDİ

Esnaftan bir rica da bulunan kaymakam Turan: "Uygun görürseniz önce temizlik sonra da ecdadımıza yakışır şekilde kahvehanelerimizde uygunsa bir köşesine mütevazi de olsa okuma köşesi yapılmasını istiyorum." diye konuştu. 

Turan: "Bunun içinde benden destek isteyebilirsiniz. Yani kitaplık oluşturmak için ben size her türlü desteği veririm. Söz veriyorum. Yeter ki siz bu işe gönül verin. Çünkü modern Türkiye’yi beraber inşa ettik, beraber geliştireceğiz." şeklinde sözlerini tamamladı. Doğan ÇİZMECİ

 

Kaynak: Doğan ÇİZMECİ
Bu haber 2856 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SoloTürk'ten nefes kesen gösteri
SoloTürk'ten nefes kesen gösteri
Turgutlulular Vali Şerif Yılmaz'ı milletvekili görmek istiyor
Turgutlulular Vali Şerif Yılmaz'ı milletvekili görmek istiyor