Ersoy, çalıştığı esnaf kefaletten emekli oldu

Ersoy, çalıştığı esnaf kefaletten emekli oldu

Reklam
15 Mayıs 2018 - 17:36 - Güncelleme: 15 Mayıs 2018 - 17:50

Ersoy ,çalıştığı esnaf kefaletten emekli oldu

TURGUTLU Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet  Kooperatifi’ne 38 yılını veren Fahri Ersoy gençlerin önünü açabilmek için emekli oldu.
1980 yılında Halil Harcanoğlu Başkanlığındaki Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet  Kooperatifi’nde memur olarak işe başlayan Ersoy, 38 yıl çalışma süresince 3 tane başkanla görev yaptı. 13 Yıl Halil Ercanoğlu yönetimiyle, 22 yıl Sami Yıldıran yönetimiyle ve ardından da şimdiki başkan Hasan Hüseyin Coşkun ekibinde görev yapan 65 yaşındaki Ersoy: “Çalıştığım müddet içinde bilmeyerek  kırdıysam, üzdüysem özür dilerim. Üyelerden hakkını helal etmelerini isterim.” diye veda etti. 
Fahri Ersoy’un 38 yıldan beri kefalette görev yaptığını belirten Turgutlu Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkan Hasan Hüseyin Coşkun: “Bana göre gelmiş geçmiş, başkalarının da hakkını yememek kaydıyla, bugüne kadar aldığı son kuruşuna kadar helalinden kazanan ender insanlardan birisi. Fahri usta 65 yaşında, yoksa hala uzun yıllar görev yapabilecek bir insan ama biz daha genç birisine de fırsat verme ona da bir ekmek kapısı açılması açısından Fahri ustadan ayrıldık. Yoksa herhangi bir neden yok. Ben Hasan Hüseyin Coşkun olarak ondan helallik istiyoruz. Hakkını helal etsin. Biz de kurum olarak hakkımızın son kuruşuna kadar helal ediyoruz. Bundan sonraki yaşantısında başarılar diliyoruz.” diye konuştu ERKAN ŞİMŞEK

Kaynak: Erkan Şimşek
Bu haber 3580 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Müteahhitlerden stokçulara tepki
Müteahhitlerden stokçulara tepki
Çiftçiler ailesinin acı günü
Çiftçiler ailesinin acı günü