Engelli vatandaşa asansör engeli

Engelli vatandaşa asansör engeli

Çevre sakinleri Turgutlu Vergi Dairesi Müdürlüğü ve Mal Müdürlüğünün yeni yere taşınma projesi olduğu için yetkililer üzerinde durmadığını, ancak burada her gün asansörden dolayı yaşlı ve engellilerin bu eziyeti yaşadıklarını belirtiyor.

Reklam
13 Şubat 2018 - 16:26

TURGUTLU İlçesi’nde Mal Müdürlüğünde evrak işi olan engelli Mesut Sertdöğücü, 4.kata çıkmak isterken engelleri aşmakta zorlandı. Ayağından engelli emekli 47 yaşındaki Mesut Sertdöğücü, dün sabah Mal Müdürlüğündeki işi için hizmet binasına geldi. Soluğu asansörün başında alan Sertdöğücü, asansörün arızalı olduğu için devre dışı kaldığını görünce merdivenlere yöneldi.

Nefes nefese 4.kata çıkan Sertdöğücü: “Bu kadar ilgisizlik olur mu? Hadi ben gencim, yaşlılar nasıl mal müdürlüğüne çıkıp işlem yaptıracak?” diye tepkilerini dile getirdi.     Hizmet binası kurulduğunda asansör yoktu. Gelen tepkiler üzerine 3 yıl önce asansör için ihale açıldı. Hizmete giren asansör sık sık arızalandığı için hizmet verememişti. Çevre sakinleri Turgutlu Vergi Dairesi Müdürlüğü ve Mal Müdürlüğünün yeni yere taşınma projesi olduğu için yetkililer üzerinde durmadığını, ancak burada her gün asansörden dolayı yaşlı ve engellilerin bu eziyeti yaşadıklarını belirtiyor. Doğan ÇİZMECİ

Kaynak: Nurullah ÇANKAYA
Bu haber 2394 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • NURİ AKYÜZ
    6 ay önce
    Geçen ay bizimde Mal müdürlüğünde işimiz vardı,geçen ay da biz merdivenlerden 4 kat çıktık..Yetkililere sorduğum da ise 3 aydır çalışmıyor dediler..Tam bir REZALET... Hem de Kaymakam beyin yanındaki bina... Kaymakam beyin bu işe bir el atması gerektiğini düşünüyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Müteahhitlerden stokçulara tepki
Müteahhitlerden stokçulara tepki
Çiftçiler ailesinin acı günü
Çiftçiler ailesinin acı günü