Egeçev Atık Yönetimi idari binasının temeli atıldı

Egeçev Atık Yönetimi idari binasının temeli atıldı

TURGUTLU İlçesİ’nde, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan’ın katılımlarıyla, Egeçev Atık Yönetim A.Ş.’nin inşaat incelemesi ve idari bina temel atma töreni bugün gerçekleştirildi.

Reklam
11 Ağustos 2017 - 14:49 - Güncelleme: 15 Ağustos 2017 - 14:48

Egeçev Atık Yönetimi idari binasının temeli atıldı

 

TURGUTLU İlçesİ’nde, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan’ın katılımlarıyla, Egeçev Atık Yönetim A.Ş.’nin inşaat incelemesi ve idari bina temel atma töreni bugün gerçekleştirildi. Türkiye’nin en büyük cam geri dönüşüm tesisi olacak Egeçev Atık Yönetim A.Ş.’de, yıllık 175,000 ton cam kırığının geri dönüşümünü sağlayacak kapasiteye sahip, yaklaşık 35.000.000 TL yatırım maliyetiyle tesis, cam geri dönüşümü sektörünün sanayileşmesi için atılan en önemli adım olarak hayata geçirildi.

Turgutlu’nun Selvilitepe Mahallesi Çepnidere Yolu No: 5/1’de bulunan Egeçev Atık Yönetim A.Ş.’nin inşaat incelemesi ve idari bina temel atma törenine Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Ak Parti Manisa Milletvekilleri Selçuk Özdağ, İsmail Bilen, Manisa Valisi Mustafa Güvençer,  Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan, Ahmetli Kaymakamı Muhammet Emre Canpolat, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Egeçev Atık Yönetim A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Pınarbaşı, Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Okyar Yayalar, tesisin mimarı Güzide İçen Kasap, iş dünyasının temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın da okunduğu törende Egeçev Atık Yönetim A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Pınarbaşı yaptığı açıklamada: “EGEÇEV Atık Yönetim, öncelikle çevreye duyarlı bir çalışma anlayışını benimsemiştir. EGEÇEV, yaratacağı çevresel etkinin her geçen gün daha olumluya yönelmesini hedefleyen, bu anlayış içerisinde işletmenin ekonomik olarak çalışabilmesi için; yüksek tonajlara ulaşılması, mümkün olan en yüksek miktarın ekonomiye yeniden kazandırılması, bilimden ve teknolojik imkanlardan yararlanılması, ülkenin önde gelen işletmelerine geri dönüşüme hazır ürün sağlanması gibi hususlara özen göstermektedir. EGEÇEV, geri dönüşüm teknolojilerini geliştirme konusunda kararlılıkla ilerlemektedir. Tasarımı kendisine ait olan özgün yöntemler kullanarak müşterilerine yüksek kalitede geri kazanılmış mamulleri sunmaya, şimdi olduğu gibi gelecekte de devam edecektir. Egeçev, sanayinin geri kazanım yükümlülüğünü üstlenen ÇEVKO Vakfı ile uyum içinde geri dönüşüm projelerini üretmeye devam ediyor. Bu vesileyle “Yeşil Nokta” markasıyla tanıdığımız ve ülkemizde ambalaj atıklarının ekomomik ve düzenli geri kazanımı için projeler üretmeye devam eden ÇEVKO Vakfına da ayrıca şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan ise: “Ankara’nın selamını getirdim. Egeçev Atık Yönetiminin bu yatırımının ilçemiz, ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Tüm yönetimi tebrik ediyorum. Nasıl bizim mallarımız, canlarımızı önemliyse, Cenab-ı Allah’ın insanlığı bahşettiği doğal kaynaklar ve çevre de o derece önemlidir. Çevrenin korunması için Bakanlık olarak çaba sarf etmekteyiz. Çevre alanında çok önemli yatırımları ülkemize kazandırmanın gayreti ve mutluluğu içindeyiz. İnsanoğlu olarak gerekli tedbirleri alamazsak tehlikeler bizleri beklemektedir. Türkiye olarak dünyayı en az kirleten ülkeler arasında yer alıyoruz. Bugün dünyayı en fazla kirleten ülkeler başta Çİn olmak üzere % 25 oranında kirletme oranına sahip, Amerika Birleşik Devletleri % 15, Avrupa Birliği ülkeleri % 15 oranına sahipken, Türkiye sadece ve sadece % 1’in altında oranda dünyayı kirletmekte.” Diye konuştu.

Konuşma yapan protokol üyeleri de tesisin Turgutlu’ya, Manisa’ya ve ülkemize hayırlı olmasını diledi. Egeçev Atık Yönetimi A.Ş. Başkanı Pınarbaşı, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Ceylan’a ayet tablosu hediye etti. Ardından idari binanın temel atılırken, Ceylan ve beraberindekiler tesisin inşaatını inceledi. Nurullah ÇANKAYA

Bu haber 4023 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
11 polis ve 1 memur görevlerine döndü
11 polis ve 1 memur görevlerine döndü
Müteahhidin 60 bin lirasını gasp eden zanlı tutuklandı
Müteahhidin 60 bin lirasını gasp eden zanlı tutuklandı