Bu da ’paslanmış boru sergisi’

Bu da 'paslanmış boru sergisi'

Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, kentin 17 ilçesindeki içme suyu depolarından ve hatlardan çıkarılan boruları sergiledi. Paslanmış boruların ve su depolarından çıkarılan orak gibi malzemelerin yer aldığı sergi, büyük ilgi gördü.

10 Ocak 2018 - 00:18

Bu da 'paslanmış boru sergisi'

MANİSA'da Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, kentin 17 ilçesindeki içme suyu depolarından ve hatlardan çıkarılan boruları sergiledi. Paslanmış boruların ve su depolarından çıkarılan orak gibi malzemelerin yer aldığı sergi, büyük ilgi gördü.

Manisa'da içme suyu depoları ve borularının Büyükşehir Belediyesi tarafından değiştirilmeden önceki hali Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi'nde sergilenmeye başlandı. Paslanmış boru sergisinde kentin 17 ilçesinden getirilen boru ve çeşitli malzemelerin hali görenleri şaşırttı. Bazı boruların tamamen ağaçlarla kaplandığı, bazılarının da küften neredeyse yok olduğu görüldü. Su depolarından çıkan orak da sergideki yerini aldı. Sergiyi gezenler, gördükleri manzara karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi.

BAŞKAN, 'VAH VAH' DİYEREK TEPKİSİNİ DİLE GETİRDİ

Sergiyi gezen Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkanı MHP'li Cengiz Ergün, paslı boruları görünce 'Vah vah' diyerek, tepkisini dile getirdi. Boruları dikkatle inceleyen Cengiz Ergün, kentin büyükşehir olmadan önce paslanmış borulardan su içtiğine dikkat çekti. Başkan Ergün, 476 su deposunu yenilediklerini ve içme suyu altyapılarını da tek tek yaptıklarını belirterek, "Söze gerek yok. Bu depolar Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi kurulduktan sonra yenilenmeye başladı. Bu su depolarının yürekler acısı halini gördüğümüz zaman, insanların sağlıklı su içebilmesi için çalışmalara 3 yıl önce başladık. Bazı depoları sıfırdan yeniledik. Bina ömrünü yitirenler için yeniden bina yaptık. 476 su deposunu yeniledik. 1080 mahallemiz var. İnsanların klorlanmış, sağlıklı su içmesi için çalışıyoruz. Otomatik klorlama sistemi de devreye girecek. Yıllardır, Özel İdare kapsamındayken bunlar geçiştirilmiş. Bu borular 30-40 sene öncesinde yapılmış. Biz yeni altyapı sistemleri döşeyerek gereğini yapmaya çalışıyoruz. İnsanların sağlığının korunması ve çevre bizim birinci önceliğimiz" diye konuştu.

3 gün boyunca açık kalacağı belirtilen serginin, MASKİ binasında ve 17 ilçede de sergileneceği bildirildi. DHA

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Kaynak: Doğan Haber Ajansı
Bu haber 2712 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • M.ERGUN ERGİNER
    9 ay önce
    MASKİ GELDİĞİNDE SU 1,2 TL İDİ .....ŞİMDİ 4 TL CİVARLARINDA.....PASLANMIŞ BORU SERGİSİNİ MANİDAR BULDUM....BORUYU ZATEN BİZ BİLİYORDUK...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaçak içki imalatına 7 gözaltı
Kaçak içki imalatına 7 gözaltı
Turgutluspor 1461 Trabzon deplasmanında
Turgutluspor 1461 Trabzon deplasmanında