Battı çıktı dualarla hizmete girdi GÖRÜNTÜLÜ

Battı çıktı dualarla hizmete girdi GÖRÜNTÜLÜ

İzmir Ankara Karayolu Turgutlu giriş ve çıkışındaki  1650 metre uzunluğundaki çift taraflı yol bugün saat 14.00 de okunan dualarla açıldı.

Reklam
08 Haziran 2018 - 17:40 - Güncelleme: 08 Haziran 2018 - 17:57

Battı çıktı dualarla hizmete girdi 

Battı çıktı kavşağının 1'nci etabı açıldı

MANİSA Büyükşehir Belediyesi tarafından Turgutlu ilçesinde yaptırılan Battı Çıktı Yol Kavşağı’nın birinci etabı bugün açıldı.

İzmir Ankara Karayolu Turgutlu giriş ve çıkışındaki 1650 metre uzunluğundaki çift taraflı yol saat 14.00'de okunan dualarla açıldı. Seçim yasakları nedeniyle sade yapılan açılışa Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Karayolları İzmir 2.Bölge Müdürü Abdülkadir Uraloğlu, Manisa Büyükşehir Belediye Daire Başkanları, Manisa Büyükşehir Belediye Turgutlu Koordinatörü Kemal İskipoğlu, Turgutlulu Muhtarlar, belediye daire müdürleri ve konuklar katıldı.

Başkan Ergün: "Turgutlu’ya yaptığımız bu proje bizim için çok önemliydi. Yakından takip ettik.  Çünkü burası yıllar boyunca çok can verdiğimiz ve her gün 35 binin üzerinde aracın geçtiği trafiğe sahip olan ve bölge. Hayaller vardır, hedefler vardır. Önce hayal edersiniz ve sonra hedeflerinizi belirlersiniz. sonrada bunu hizmete çevirmek için gereğini yaparsınız. Hayaller büyükse hedefleri büyük koyarsınız. Çok şükür biz bugün Turgutlu’da battı çıktı açmıyoruz, Turgutlu’ya can veriyoruz. Canları kurtarıyoruz. İnşallah bundan sonra burada hiç bir şekilde kazaya sebebiyet vermeyiz. bu tür hizmetler yapılırken biraz eziyetler çekilecektir. Sabırlı olmamız gereken bu yatırımları biran önce hizmete geçirmek bizim de en büyük arzumuzdur." dedi. Trafik kazalarının en aza inmesinin diledikleri bu battı çıktı projesinin birinci etabının açılışını yapmaktan mutlu olduklarını söyledi. Başkan Şirin de katkılarından dolayı Cengiz Ergün'e teşekkür ederek, "Yapımcı firma aslında ‘pazartesi günü açılabilir' demişti. Eksik olmasınlar olağanüstü bir çalışma ile birinci etabı bitirdiler. İleriki günlerde iki adet tali yolu da hizmete açmayı değerlendiriyorlar. Kurban Bayramına kadar tüm proje tamamlanarak hizmete girecek. Katılımlardan dolayı konuklarımıza teşekkür ederiz." diye konuştu.

Cengiz Ergün’ün kullandığı özel araçla Başkan Şirin de binerek yol trafiğe açıldı. Doğan ÇİZMECİ - NURULLAH ÇANKAYA

Kaynak: DOĞAN ÇİZMECİ
Bu haber 9504 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alt geçitte karşı şeride geçti: 2 yaralı
Alt geçitte karşı şeride geçti: 2 yaralı
Huzurevindeki yaşlılara üretken yaşam için kurslar açıldı
Huzurevindeki yaşlılara üretken yaşam için kurslar açıldı