Başkan Aydın TOBB konseyine seçildi

Başkan Aydın TOBB konseyine seçildi

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası heyeti, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 74. Genel Kurulu'nda yer aldı. 

16 Mayıs 2018 - 00:55 - Güncelleme: 16 Mayıs 2018 - 12:45

TUTSO TOBB'UN 74.GENEL KURULUNDA

Başkan Aydın TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konseyi’ne seçildi

TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın: “TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konseyinde Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası olarak yer almamızın verdiği gurur ile Turgutlu’muza değer katan faaliyetlerde yer almaya devam edeceğiz. Turgutlu’muzun ve üyelerimizin ihtiyaçlarının ve problemlerinin üst makamlara daha hızlı iletilmesi açısından bu görevin yeri önemlidir.”

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 74. Genel Kurulu TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası’nı temsilen genel kurula Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, Meclis Başkanı Yavuz Semizler ve Birlik Delegesi Ali Koyuncu ile Genel Sekreter Nevzat Avcı katıldı.

M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'ndeki 74. Genel Kurul'da yapılan seçimde, geçerli oyların tamamını alarak 4 yıl süreyle TOBB Başkanı oldu.​ Genel kurulda Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ticaret ve Sanayi Odaları Konseyi üyeliğine seçildi.

Ticaret ve Sanayi Odaları Konseyi, bağlı Ticaret ve Sanayi Odalarından gelen konuları ele alarak teklif ve görüş şeklinde TOBB Yönetim Kurulu'na sunmak, iktisadi raporları, mevzuat değişikliklerine ilişkin kararları gözden geçirmek, temsil ettikleri Odaların ve kesimin ekonomik sorunlarıyla ilgili araştırmalar yapmak, Odaların koordinasyon ve gelişimlerini gözetmek gibi görevleri yürütüyor.

Turgutlu için çok önemli bir görev üstlendiklerini dile getiren Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, “TOBB gibi ekonomik hayatın nabzının attığı bir kuruluşun en önemli organlarından biri olan Ticaret ve Sanayi Odaları Konseyine seçilmiş bulunmaktayız. Konsey üyeliği görevini layıkıyla yerine getirmek için bugüne kadar olduğu gibi var gücümüzle çalışacağız. Turgutlu’nun idari yapısı ilçe statüsündedir fakat ülke ekonomisine kattığı değer pek çok ilden fazladır. TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konseyinde Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası olarak yer almamızın verdiği gurur ile Turgutlu’muza değer katan faaliyetlerde yer almaya devam edeceğiz. Turgutlu’muzun ve üyelerimizin ihtiyaçlarının ve problemlerinin üst makamlara daha hızlı iletilmesi açısından bu görevin yeri önemlidir” dedi.

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Kaynak: Nurullah ÇANKAYA
Bu haber 2526 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Turgutlu – Manisa yolunda kaza 3’ü çocuk 7 yaralı
Turgutlu – Manisa yolunda kaza 3’ü çocuk 7 yaralı
Fotoğrafçılık kursiyerleri doğal çekim yaptılar
Fotoğrafçılık kursiyerleri doğal çekim yaptılar